Xiaomi چین به عنوان سومین تولید کننده بزرگ تلفن های هوشمند در جهان از اپل پیشی می گیرد – RT Business News

با شروع بهبود بازار تلفن های هوشمند از بحران ویروس کرونا ، تولید کننده چینی شیائومی با غلبه بر نماد آیفون اپل در بازی خود تاریخ ساز شد.

طبق نتایج آخرین سه ماهه که توسط سه شرکت تحقیقاتی – International Data Corporation (IDC) ، Counterpoint و Canalys – آشکار شده است ، شیائومی برای اولین بار مقام سوم را در میان بزرگترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند جهان کسب کرده است.

در سه ماه منتهی به پایان ماه سپتامبر ، محموله های این شرکت به بالاترین رکورد رسیده است ، داده های مختلف نشان می دهد رشد بیش از 40 درصدی و تعداد واحدهای حمل شده بین 46.2 میلیون و 47.1 میلیون نفر است.
همچنین در rt.com
واشنگتن ممکن است به Huawei چین اجازه دهد که برای تجارت غیر 5G خود لوازم حیاتی تراشه دریافت کند – گزارشخبر مرتبط  گزارش Keizer RT به بررسی چگونگی ماندن "خودمختار" در حالی که از پول فیات دور می شود - RT Business News

در همین حال ، نزدیکترین رقیب آن ، اپل ، به رتبه چهارم رتبه بندی رسیده است. طبق IDC ، شرکت آمریکایی در سه ماهه سوم 41.6 میلیون دستگاه آیفون حمل کرده است که نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش داشته است. داده های Counterpoint اندکی متفاوت بود ، اما Canalys تعداد محموله ها را 43.2 میلیون نفر اعلام کرد. با این حال ، داده های هر سه شرکت نشان داد که اپل پشت شیائومی است.

ادامه مطلب

موفقیت شیائومی تا حدی ناشی از مشکلات رقیب داخلی آن ، هواوی بود. این شرکت در میان فشارهای فزاینده تحریم های ایالات متحده ، تاج خود را به عنوان بزرگترین سازنده گوشی های هوشمند در سطح جهان از دست سامسونگ از دست داد. داده ها نشان می دهد سامسونگ حدود 80 میلیون تلفن هوشمند را به بازار عرضه کرده است ، در حالی که Huawei در سه ماهه سوم حدود 30 میلیون دستگاه کمتر ارسال کرده است.

خبر مرتبط  تهیه کننده تراشه Qualcomm به دنبال جلوگیری از ممنوعیت "پرهزینه" ایالات متحده از صادرات به هواوی است - گزارش

برخی از تحلیلگران بر این باورند که ممکن است شیائومی برخی از مشتریان را از هواوی دور کند.

“شیائومی با تعرض اعدام شد تا محموله های هواوی را توقیف کند” گفت مو جیا ، تحلیلگر در Canalys. “در Q3 تقارن وجود داشت ، زیرا Xiaomi 14.5 میلیون واحد اضافه کرد و Huawei 15.1 میلیون واحد را از دست داد. در اروپا ، یک میدان اصلی جنگ ، حمل و نقل هوآوی 25 درصد کاهش یافت ، در حالی که شیائومی 88 درصد رشد کرد. “

دولت ترامپ سال گذشته هواوی را در فهرست معروف «Entity List» خود قرار داد و در نتیجه شرکت های آمریکایی را از تجارت با این غول فناوری چینی منع کرد. بنابراین ، Huawei دسترسی به به روزرسانی های نرم افزار Google Android را در تلفن های هوشمند خود از دست داد ، که به راحتی می تواند مشتری های بالقوه ، به ویژه مشتریان خارج از چین را جلب کند.

خبر مرتبط  Coronavirus فروش الماس را تقریباً متوقف می کند - RT Business News

در اوایل سال جاری ، واشنگتن فشار بر هواوی را افزایش داد و تأمین کنندگان تراشه های حیاتی را برای این شرکت هدف قرار داد ، زیرا تولید کنندگان خارجی را که از نرم افزار و فناوری آمریکایی استفاده می کنند مجبور به دریافت مجوز ویژه قبل از ارسال محصولات به هواوی می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید