Wirecard پس از دستگیری رئیس سابق به دلیل از دست دادن میلیاردها دلار درآمد – RT Business News

Wirecard ، ارائه دهنده پرداخت آلمانی ، روز پنجشنبه اعلام كرد كه برای پرداخت ورشكستگی اقدام كرده است. این اقدام پس از افشای این شرکت از سوراخ مالی 2.1 میلیارد دلاری در حساب های خود ، که منجر به دستگیری رئیس اجرایی سابق آن شد.

مراحل قانونی در مونیخ افتتاح شده است “به دلیل قریب به اتفاق ورشکستگی و بدهی بیش از حد” ، Wirecard گفت ، همچنین افزود: همچنین ارزیابی اینكه آیا باید درخواست های پرداخت ورشكستگی را برای شرکتهای تابعه آن تسلیم كرد. این شرکت یک بانک در مونیخ و همچنین یک واحد صدور کارت در انگلستان را کنترل می کند.

روز دوشنبه Wirecard فاش کرد که 1.9 میلیارد یورو (2.1 میلیارد دلار) نقدی در ترازنامه از بین رفته است. بعلاوه اعتراف کرده است که احتمالاً پول نقد (تقریباً یک چهارم دارایی های آن) در وهله اول وجود نداشته است.

خبر مرتبط  واشنگتن می خواهد از "سلاح تحریم" علیه خط لوله "رود نورد استریم 2" روسیه استفاده کند - پروفسور به Boom Bust گفت - RT Business News

مدیر عامل سابق Wirecard ، ماركوس براون به دلیل ظن مصنوعی ترازنامه و فروش شرکت از طریق معاملات جعلی دستگیر شده است. دادستان ها گفتند که رئیس اجرایی از این طریق می خواهد شرکت را برای سرمایه گذاران و مشتریان قوی تر و جذاب تر جلوه دهد.
همچنین در rt.com
مدیرعامل پیشین Wirecard با رسوایی ضربه به جرم جعل درآمد دستگیر شد – دادستان های آلمانبراون ، که 18 سال Wirecard را هدایت می کرد ، هفته گذشته پس از آنکه حسابرسان ارنست و یانگ (EY) روز پنجشنبه درمورد مبلغ مفقود میلیاردها از حسابهای این شرکت اعلام کردند ، کناره گیری کردند. این شرکت قرار بود گزارش سالانه Wirecard 2019 را در روز پنجشنبه منتشر کند اما اعلام کرد که قادر به این کار نیست ، زیرا نمی تواند وجود 1.9 میلیارد یورو موجودی نقدی را در حسابهای اعتماد تأیید کند.

خبر مرتبط  بازارهای آسیا به دلیل افزایش تنش های ایالات متحده و چین در حال سقوط هستند - RT Business News

براون با اشاره به بی نظمی در دو بانک بی نام ، گفت که Wirecard قربانی کلاهبرداری شده است. Wirecard ادعا کرده بود که مبلغ مفقود شده در یک حساب اعتماد در فیلیپین نگهداری می شود.

با این حال ، بانک مرکزی فیلیپین گفت که هیچ یک از پول های مفقود شده تاکنون وارد سیستم مالی آن نشده اند و این که وایکارد از اسامی دو بزرگترین بانک کشور (BDO و BPI) برای تلاش برای گمراه کردن محققان نهایی استفاده کرده است.

خبر مرتبط  سازمان ملل هشدار می دهد که 176 میلیون نفر دیگر در سراسر جهان پس از همه گیری ممکن است به فقر برسند - RT Business News
همچنین در rt.com
بحران سیمکارت عمیق تر می شود زیرا شرکت ادعا می کند میلیاردها میلیارد گم شده وجود نداردبراون از آن زمان با وثیقه پنج میلیون یورویی آزاد شده است و باید هفته ای یکبار به پلیس گزارش دهد.

سهام Wirecard که 90 درصد از ارزش خود را در کمتر از یک هفته از دست داده اند ، در بورس فرانکفورت متوقف شدند. بنابراین شرکت fintech به عنوان اولین عضو نشسته شاخص سهام تراشه های آبی آلمان DAX که از تجارت خارج شد ، شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید