S&P رتبه بندی اعتبار روسیه را با وجود بحران کرو ویروس دست نخورده – RT Business News

در حالی که اکثر کشورهای صادرکننده نفت در میان بحران ناشی از شیوع بیماری Covid-19 ، آژانس های بین المللی را پایین کشیدند ، رتبه بندی روسیه در BBB را با چشم انداز پایدار تأیید کردند.

در آژانس خود در روز جمعه ، این آژانس اعلام کرده است که انتظار می رود اقتصاد روسیه با 4.8 درصد در سال جاری به دلیل پایین آمدن قیمت نفت ، کاهش اوپک + و سقوط ناشی از بیماری همه گیر. با این حال ، انتظار می رود که این کشور به لطف یک نرخ انعطاف پذیر نرخ ارز و تعادل مالی ، این شوک های اقتصادی را آب و هوایی بخشد ، در حالی که تأثیر آنها بر اقتصاد نسبت به کشورهای توسعه یافته متوسط ​​تر خواهد بود.
همچنین در rt.com
ارزانترین بحران روسیه تا کنون: این کشور با وجود شوک قیمت Covid-19 و قیمت نفت هنوز هم پول نقد جمع می کندخبر مرتبط  Coronavirus در سال جاری اقتصاد روسیه را بیش از 5 درصد کاهش خواهد داد - مودی - RT Business News

آنتون سیلوانوف ، وزیر دارایی روسیه ، در اظهار نظر در مورد تصمیم S&P ، گفت: در بیش از 80 درصد موارد ، آژانس های رتبه بندی بین المللی تصمیم به کاهش رتبه های اعتباری سایر کشورهایی که از منابع انرژی صادر می کنند ، کردند. وزیر گفت که برنامه ریزی بودجه محافظه کار ، سیاست هدفگذاری تورم و پیروی دقیق از قانون بودجه این امکان را به اقتصاد روسیه می دهد تا با چالش های خارجی کنار بیاید.

بیشتر بخوانید

“تصمیم S&P Global Ratings … به عنوان تأیید بیشتر است که سیاست دولت تضمین ثبات کلان اقتصادی در برابر یک محیط بیرونی بسیار بی ثبات است ،” او به خبرنگاران گفت

خبر مرتبط  چه اتفاقی می افتد اگر اقتصاد قفل شدن تاج تا ماه مه برداشته نشود ، اقتصاد هند چه خواهد بود؟ - اخبار تجاری RT

در حالی که “پایدار” به گفته تحلیلگران ، این چشم انداز احتمالاً تغییر نخواهد کرد ، این چشم انداز هنوز هم از دو جهت قابل بررسی است. S&P ممکن است در صورت کاهش چارچوب مالی کمتری در میان افت قیمت نفت ، اقدام به رتبه بندی منفی کند ، در حالی که تحریم های شدیدتر نیز ممکن است فشار رتبه نزولی را اعمال کند. آژانس خاطرنشان كرد: اگر توليد ناخالص داخلي روسيه با نرخ هاي قابل مقايسه با كشورهاي با سطح درآمد مشابه و انباشت سريعتر از حد انتظار بافر مالي شود ، اقدام به رتبه بندي مثبت خواهد شد.

اقتصاد روسیه در حین وقوع coronavirus تحت فشار بسیار زیادی قرار گرفته است ، زیرا اقدامات قرنطینه و تعطیلی جزئی اکثر فعالیت های تجاری برای هفته ها متوقف شده است. در ماه آوریل ، زمانی که این محدودیت ها به اجرا در آمد ، تولید ناخالص داخلی روسیه 12 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و رشد اقتصادی متوسط ​​را که در سه ماه اول سال 2020 مشاهده شد ، از بین برد. از آنجا که اقدامات مربوط به coronavirus کاهش می یابد ، فعالیت اقتصادی برداشت می شود ، کند می شود. افت شدید در ماه ژوئن ، تولید ناخالص داخلی 6.4 درصد کاهش یافت ، در حالی که شاخص رسمی خریداران تولیدی (PMI) تقریباً به سطح سیگنال رشد تولید در کارخانه رسید و به 49.4 رسید ، از 36.2 در ماه مه و 31.1 ماه قبل.

خبر مرتبط  بازار مشاغل انگلستان با "واقعی خونین" روبرو است که بیشتر تولید کنندگان قصد دارند کارگران را اخراج کنند - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید