Nord Stream 2 برای تصمیم گیری تصمیم سازنده آلمانی مبنی بر انصراف از قوانین “تبعیض آمیز” اتحادیه اروپا برای خط لوله گاز از روسیه – به چالش می کشد – RT Business News

این شرکت که خط لوله گاز Nord Stream 2 را عهده دار شده است ، تعهد کرده است که از امتناع آلمان برای حذف پروژه چند میلیارد دلاری از محدودیت های مندرج در بخشنامه “تبعیض آمیز” بنزین اتحادیه اروپا درخواست تجدید نظر کند.

آخرین اصلاح در قوانین اتحادیه اروپا در آوریل سال گذشته ، مدتها پس از آغاز ساخت نورد استریم 2 ، روشن شد. قوه مقننه مقرر كرد كه قوانين حاكم بر بازار گاز اروپا براي همه خطوط لوله به و از كشورهاي سوم اعمال شود. این قانون جدید به این معنی است که گازپروم روسیه ، که این پروژه را طراحی کرده است ، اجازه خواهد داد تا بیش از 50 درصد از ظرفیت خط لوله را استفاده کند ، در حالی که به اشخاص ثالث امکان استفاده از مابقی آن را می دهد.

در یک حکم منتشر شده در روز جمعه ، Bundesnetzagentur ، تنظیم کننده انرژی آلمان گفت که این پروژه عظیم ، به منظور پمپاژ گاز طبیعی از روسیه به آلمان ، از قوانین اصلاح شده اروپایی موسوم به دستورالعمل گاز معاف نیست. این گفته است که ، برای واجد شرایط بودن برای معافیت ، این خط لوله باید تا اردیبهشت سال گذشته به پایان رسید.

خبر مرتبط  رشد اقتصادی هواوی به دلیل گاز گرفتن تحریم های Covid-19 و ایالات متحده به شدت کاهش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
متشکرم ، بروکسل! اکنون لهستان می تواند خط لوله گاز خود را با هزینه مالیات دهندگان اتحادیه اروپا داشته باشد“از آنجایی که خط لوله Nord Stream 2 تا 23 مه 2019 کاملاً برپا نشده بود ، Bundesnetzagentur درخواست برای استرداد ساخته شده توسط Nord Stream 2 AG را رد کرده است.” در بیانیه ای گفت “بنابراین ، وقتی این کار به بهره برداری رسید ، Nord Stream 2 مشمول مقررات نظارتی آلمان و قوانین اروپایی در مورد جدایی ، دسترسی به شبکه و تنظیم هزینه خواهد بود.”

اندکی پس از صدور حکم ، Nord Stream 2 AG قول داد از حق خود برای تجدیدنظر در تصمیم گیری در دادگاههای آلمان استفاده کند. به گفته سخنگوی اپراتور ، رد برنامه نشان می دهد “تبعیض آمیز” تأثیر قوانین اصلاح شده اتحادیه اروپا. با این حال ، به گفته این مقام ، این بر تکمیل خط لوله تأثیر نمی گذارد.

کنسرسیوم Nord Stream 2 استدلال می کند که این پروژه تا تاریخ لازم برای اعطای چشم پوشی از نظر اقتصادی تکمیل شده است. مدت ها قبل از تصمیم بروکسل برای اصلاح قوانین ، این شرکت 1 میلیارد یورو در این پروژه سرمایه گذاری کرده بود. در مقابل ، حكم تنظیم كننده آلمان براساس تكمیل فنی پروژه است.

“کارشناسان حقوقی بین المللی تأیید کرده اند که محدود کردن تعریف” تکمیل شده “به نتیجه گیری ساخت فیزیکی خط لوله انتقال گاز ، موجب تضعیف حمایت از انتظارات قانونی و سایر حقوق اساسی در قانون اتحادیه اروپا خواهد شد.” شرکت گفت

خبر مرتبط  افت شدیدترین وضعیت برای همیشه در اقتصاد ایالات متحده به دلیل سقوط ناخالص داخلی 33٪ به دلیل کمبود همه گیر کووید - RT Business News

خط لوله Nord Stream 2 در ابتدا قرار بود تا پایان سال 2019 به پایان برسد ، اما این پروژه تاکنون نهایی نشده است که دلیل آن تحریم های ایالات متحده است. تهدیدهای واشنگتن ، شرکت سوئیس هلندی و هلندی Allseas را وادار کرد تا در ماه دسامبر از این پروژه خارج شود.

با این حال ، روسیه قول داد كه این پروژه را به تنهایی تكمیل كند. پس از طی مسیری طولانی از شرق دور روسیه ، یک کشتی لوله کشی به آلمان رسیده است. طبق اطلاعات MarineTraffic ، آکادمیک چرشیکی ، لوله کشی متعلق به شرکت گازپروم ، اکنون در بندر موکران متصل است و ممکن است به زودی تخمگذار قسمت نهایی لوله را آغاز کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید