Moderna می گوید که هزینه واکسن Covid-19 آن تقریباً مشابه “تزریق آنفولانزا” است – RT Business News

رئیس شرکت بیوتکنولوژی ایالات متحده در مصاحبه ای با هفته نامه آلمانی Welt am Sonntag اعلام کرده است که دولت ها مجبورند بین 25 تا 37 دلار به ازای هر دوز واکسن Moderna’s coronavirus بپردازند.

“این یک قیمت عادلانه است ، با توجه به هزینه های سیستم بهداشتی ، هنگامی که فرد به طور جدی با Covid-19 بیمار می شود” مدیر عامل Moderna ، استفان بانسل گفت.

در حالی که قیمت نهایی هر دوز به اندازه سفارش بستگی دارد ، بانسل گفت که این شرکت علاقه ای به آن ندارد “حداکثر سود” و قیمت واکسن را با آنفلوانزا مقایسه کرد. Moderna می خواهد تا پایان سال حدود 20 میلیون دوز تولید کند ، برخی از آنها قرار است امسال در اروپا توزیع شود.

خبر مرتبط  صادرات نفت عربستان سعودی به 35 درصد کاهش یافته است - RT Business News
همچنین در rt.com
رئیس جمهور چین از کشورهای BRICS به خاطر توسعه مشترک واکسن Covid-19 برای بازگرداندن اقتصاد قدردانی می کند“بنابراین هزینه واکسن ما تقریباً برابر با واکسن آنفولانزا است که بین 10 تا 50 دلار است” رویترز به نقل از بنسل گفت.

Moderna در حال حاضر در حال تهیه و تولید واکسن با کمیسیون اروپا است. یکی از اصلی ترین موضوعاتی که طرفین در مورد آن توافق می کنند هزینه رزرو است. وی گفت ، در حالی که تاکنون هیچ قراردادی امضا نشده است ، گفتگوها در مرحله نهایی هستند ، و افزود این فقط یک است “موضوع روزها” تا اینکه معامله نهایی شود.

انتهای بالایی قیمت واکسن Moderna از ماه آگوست ، زمانی که شرکت مستقر در ماساچوست اعلام کرد دوز آن بین 32 تا 37 دلار است تغییر زیادی نکرده است. این شرکت گفت که این مقدار کمتر از ارزش واقعی واکسن است ، اما قصد دارد ارزان تر باشد “قیمت همه گیر” تا زمانی که ویروس کنترل شود.

با این حال ، یک سفارش کوچک از واکسن Moderna می تواند تقریباً دو برابر گرانتر از نامزد واکسن Covid-19 باشد که توسط داروساز آمریکایی Pfizer و شرکت بیوتکنولوژی BioNTech آلمان تولید شده است. گفته می شود که این شرکت ها قصد دارند هر دوز 20 دلار از آنها دریافت کنند.

خبر مرتبط  RT's Boom Bust بررسی کرده است که چه مشکلی در سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده و چگونگی بهتر کردن آن وجود دارد - RT Business News

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا روز جمعه گفت ، اتحادیه اروپا در نظر دارد واکسن Moderna و همچنین واکسن تولید شده توسط Pfizer-BioNTech را تأیید کند.

در اوایل این ماه ، مدرنا گفت واکسن آن 94.5 درصد در برابر ویروس کرونا موثر است – سطح مشابهی از کارآیی که Pfizer-BioNTech وعده داده است. این سازمان همچنین قصد خود را برای ارائه نامزد واکسن خود برای مجوز استفاده اضطراری در آمریکا در هفته های آینده اعلام کرد

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید