JPMorgan و بانک های برتر جهانی تریلیون ها پول کثیف را برای الیگارشی ها و شبکه های جنایی جابجا کردند

گزارش جدید ICIJ نشان می دهد که پنج بانک بزرگ (بانک نیویورک ملون ، دویچه بانک ، HSBC ، JPMorgan و استاندارد چارتر) تریلیون دلار معامله را انجام داده اند که به عنوان مشکوک شناخته شده اند.

کنسرسیوم بین المللی برای روزنامه نگاران تحقیق (ICIJ) دارای این کنسرسیوم است منتشر شد نتایج تحقیق بر اساس بیش از 2100 گزارش به اصطلاح فعالیت مشکوک (SAR) که از سال 1999 تا 2017 توسط بانک ها و م filedسسات مالی به شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه داری آمریکا (FinCEN) ارسال شده است. SAR ها توسط Buzzfeed News بدست آمده اند و با ICIJ به اشتراک گذاشته شده است.

خبر مرتبط  "فقط یک زمان زمان" تا زمانی که طلا به رکورد جدید بالایی برسد - Citigroup - RT Business News

به گفته سازمان تحقیق ، حتی پس از جریمه مقامات آمریکایی موسسات مالی به دلیل عدم موفقیت در جلوگیری از جریان پول های کثیف ، مگابنک ها همچنان از بازیکنان قدرتمند و خطرناک سود می برند.

این اسناد نشان می دهد که JPMorgan مستقر در ایالات متحده مبالغی را برای افراد و شرکتهایی که به غارت گسترده وجوه عمومی در مالزی ، اوکراین و ونزوئلا مرتبط بوده اند جابجا کرده است. ICIJ گزارش داد که معاملات آلوده با وجود وعده های بانک برای بهبود کنترل های پولشویی به عنوان بخشی از تسویه حساب هایی که در سال های 2011 ، 2013 و 2014 با مقامات ایالات متحده انجام داد ، از طریق حساب ها در JPMorgan به موج می زند.

خبر مرتبط  چین ضمن کاهش خرید از عربستان سعودی ، واردات نفت از روسیه را تقویت می کند - RT Business News

جی پی مورگان به ICIJ گفت که در حالی که بانک مذاکره در مورد مشتری یا معاملات از نظر قانونی ممنوع بود ، این کار انجام شده است “نقش رهبری” در پیگیری “تحقیقات پیشگامانه هدایت شده توسط اطلاعات” و در حال توسعه “تکنیک های ابتکاری برای کمک به مبارزه با جرم مالی”.
همچنین در rt.com
مدیر عامل JPMorgan در میان بدبختی های Covid-19 تمام پولهای “فاسدترین طرح تاکنون” را بدست آورده است – گزارش Keizer RTبانک های نیویورک ملون ، دویچه بانک ، HSBC و استاندارد چارترد بانک نیز علی رغم وعده های مشابه به مقامات دولتی ، همچنان به پرداخت مشکوک ادامه می دهند. در دهه گذشته ، بانک ها میلیاردها دلار جریمه پرداختند و موافقت کردند که موافقت نامه های تعقیب قضایی را به دلیل عدم موفقیت در برنامه های ضد پولشویی به تعویق بیندازند.

خبر مرتبط  نروژی ها به دلیل پایین آمدن قیمت ها به زیر صفر ، از برق استفاده کردند - RT Business News

سهام بانک ها پس از انتشار گزارش در هنگ کنگ به شدت سقوط کرد ، سهام HSBC در یک نقطه در پایین ترین سطح از سال 1995 معامله شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید