IEA چشم انداز تقاضای انرژی جهانی را کاهش می دهد ، زیرا توقف مجدد قفل در فروش سوخت سنگین است – RT Business News

آژانس بین المللی انرژی (IEA) پیش بینی سال 2021 خود را در مورد تقاضای نفت 0.3 میلیون بشکه کاهش داده است. IEA گفت که زمان بیشتری لازم است تا تقاضای نفت به طور کامل بهبود یابد زیرا اقدامات قفل شده جدید تحرک را محدود می کند.

براساس آژانس انرژی ، پیش بینی می شود تقاضای جهانی نفت با 5.5 میلیون بشکه در روز افزایش در روز (96/6 میلیون بشکه در روز) به 96.6 میلیون بشکه در سال جاری ، در پی سقوط بی سابقه 8.8 میلیون بشکه در روز در سال 2020 برسد.

“این بهبود عمدتا نشان دهنده تأثیر بسته های پشتیبانی مالی و پولی و همچنین اثربخشی مراحل حل همه گیر است” آژانس گفت در گزارش منتشر شده در سه شنبه.

خبر مرتبط  استراتژیست اصلی به Boom Bust گفت: دستکاری های بازار سهام منجر به "حباب دیگر و سقوط عمده" خواهد شد - RT Business News
همچنین در rt.com
تقاضای نفت تا سال 2022 به طور کامل بهبود نخواهد یافت – IHS MarkitIEA گفت که پیش بینی می شود رشد تقاضای نفت طی سه ماه نخست امسال اندکی کاهش یابد اما برنامه های سختگیرانه دولت در مورد محدودیت های اضافی سفر می تواند تحرک در سراسر جهان را یک بار دیگر مهار کند. این باعث شده است که آژانس پیش بینی سه ماهه اول رشد تقاضای نفت را به 94.1 میلیون بشکه در روز کاهش دهد. با تجدید نظر در پایین ، تقاضای نفت به سطح سال گذشته نزدیک خواهد شد.

“انتشار واکسن جهانی ، اصول اساسی را در یک مسیر قوی تر برای سال قرار می دهد ، هر دو عرضه و تقاضا پس از فروپاشی بی سابقه سال 2020 دوباره به حالت رشد تغییر می کنند ،” گزارش را گفت. “اما زمان بیشتری لازم است تا تقاضای نفت به طور کامل بهبود یابد زیرا قفل شدن مجدد در تعدادی از کشورها بر فروش سوخت سنگین است.”

ناظر انرژی همچنین گفت که تقاضای بالاتر باعث می شود عرضه در سال جاری افزایش یابد. “پیش بینی می شود که در پی کاهش رکورد 6.6 میلیون بشکه در روز در سال گذشته ، عرضه جهانی نفت در سال 2021 با 1.2 میلیون بشکه در روز افزایش یابد. با توجه به پیش بینی ما برای بهبود قابل توجه تقاضا در نیمه دوم سال ، احتمالاً به روغن بیشتری نیاز خواهد بود. “
همچنین در rt.com
PetroChina باعث می شود گاز عظیم پیدا کندخبر مرتبط  سقوط قیمت نفت موجی از ادغام بانکی در خاورمیانه را برانگیخت - RT Business News

آژانس بین المللی انرژی فرض کرده است که در طی نیمه دوم سال 2021 ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و تولیدکنندگان متحد ، معروف به OPEC + ، طبق توافقنامه آوریل 2020 این گروه ، هنوز 5.8 میلیون بشکه در روز نفت را از خود دریغ می کند.

“با این حال ، اوپک + رویکرد انعطاف پذیری بیشتری در مدیریت بازار اتخاذ کرده است و ماهانه برای تصمیم گیری در مورد سطح تولید دیدار می کند.” آن گفت.

خبر مرتبط  بزرگترین معدنچیان الماس در جهان تخفیف هایی را برای جرقه فروش خرد شده توسط همه گیر ارائه می دهند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید