IEA هشدار می دهد – اگر coronavirus بازگردد ، تقاضای انرژی جهانی دوباره متلاشی می شود – RT Business News

آژانس بین المللی انرژی هشدار داده است كه موج دوم موارد Covid-19 خطر عمده ای برای بازار انرژی است. این آژانس چشم انداز خود را نسبت به تقاضای نفت مطرح کرد که امسال باز هم شاهد افت رکوردی خواهیم بود.

در گزارش کلیدی ماهانه خود که روز پنجشنبه منتشر شد ، سازمان دیده بان انرژی مستقر در پاریس اعلام کرد که انتظار می رود تقاضای جهانی نفت 8.6 میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) کاهش یابد. این حدود 700،000 بشکه در روز بیشتر از IEA در گزارش قبلی خود است.

“ابهامات عمده باقی مانده است. بزرگترین این است که آیا دولتها می توانند اقدامات قفل شونده را بدون ایجاد احیای مجدد شیوع کووید 19 ، کاهش دهند. “ در این گزارش آمده است
همچنین در rt.com
غول نفتی سعودی آرامکو (عربستان سعودی) سقوط کرد و این در حالی است که در بازار انرژی کوراو ویروس هدایت می شودخبر مرتبط  ریک سانچز به بوم بوست می گوید - تعداد بیکاری های گل سرخ ایالات متحده در ماه آینده ناگهان بسیار تاریک تر می شود - RT Business News

آژانس بین المللی انرژی انرژی و انرژی اروپا (IEA) گفت كه كاهش محدودیت های مربوط به كورو ویروس به تقاضا در بازارهای انرژی كمك می كند. انتظار می رود که تعداد افرادی که تحت برخی از اقدامات حبس زندگی می کنند تا پایان ماه می 2.8 میلیارد نفر باشد – از اوج اخیر 4 میلیارد نفر.

وی افزود: اینكه تولیدكنندگان عمده نفت به تعهدات خود طبق توافق اوپك + پایبند باشند نیز تأثیر عمده ای بر آینده بازار انرژی خواهد گذاشت. سرپوش های تولیدی موافقت شده توسط این بلوك ، در كنار كاهش تولید كشورهای فراتر از آن ، 12 میلیون بشكه در روز از بازار نفت را در ماه مه از بین می برد. آژانس افزوده است كه آمریكا عامل اصلی كاهش عرضه خواهد بود و تولید روزانه 2.8 میلیون بشكه را نسبت به سال گذشته كاهش می دهد.

از آنجا که سال هنوز بدترین وضعیت برای تقاضای نفت است ، مدیر اجرایی IEA فتیح بیرول هنوز شک دارد که کاهش تولید اعلام شده توسط تولید کنندگان اصلی عرب خلیج فارس برای تعادل در بازارهای جهانی کافی خواهد بود زیرا قفل های کورو ویروس به شدت تقاضا فلج می شود.

وی گفت: “من خوشحالم که می بینم عربستان سعودی ، امارات و کویت – بالای تعهدات موجود خود – اکنون قصد کاهش دیگری را دارند. من از آنها استقبال می کنم ، چه این کافی باشد یا نه ، فکر نمی کنم ، “ او به خبرنگاران گفت به نقل از رویترز.

چشم انداز IEA از نزدیک و با افت گزارش شده از میزان ذخایر نفت خام ایالات متحده باعث افزایش قیمت نفت در روز پنجشنبه شد. معاملات آتی برای بنچمارک بین المللی بین المللی Brent در حدود سه درصد رشد داشت و اندکی بالاتر از 30 دلار در هر بشکه معامله شد. West Texas Intermediate (WTI) بیش از دو و نیم درصد به حدود 26 دلار در هر بشکه صعود.

خبر مرتبط  روسیه اولین محموله روغن قطب شمال را به چین تحویل می دهد - RT Business News

انتظارات IEA نسبت به آنچه که سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در روز چهارشنبه ارائه داده اند خوش بینانه تر است. برخلاف تحلیلگران همکار در آژانس بین المللی انرژی هسته ای ، اوپک پیش بینی خود را برای این سال بدتر کرد. طبق پیش بینی های اوپک ، قرار است تقاضای روزانه جهانی نفت در سال 2020 با 9.07 میلیون بشکه کاهش یابد ، که عمیق تر از پیش بینی قبلی 6.85 میلیون بشکه است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید