Huawei چین امیدوار است که در میان فشارهای تحریم های ایالات متحده از شبکه های 5G اروپا پشتیبانی کند – RT Business News

با وجود تلاش های ایالات متحده برای قطع بزرگترین تامین کننده تجهیزات مخابراتی جهان از بازارهای بزرگ ، هواوی می گوید که هنوز هم می تواند به مشتریان اروپایی خود در توسعه زیرساخت های اصلی 5G کمک کند.

هواوی از سال گذشته درگیر درگیری شدید تجاری و سیاسی بین ایالات متحده و چین بود ، وقتی به لیست معروف بدنام اضافه شد که تجارت های آمریکایی را از گرفتن مجوز خاص از دولت برای تجارت چینی منع می کرد. این فشار در سال جاری شدت گرفته است ، زیرا واشنگتن مانع از عرضه تراشه به Huawei شرکت های با استفاده از فناوری آمریکایی شد.
همچنین در rt.com
اروپا ، هشدار می دهند ، اروپا در بکارگیری 5G “بسیار عقب تر” از بقیه جهان استخبر مرتبط  یوان چین در برابر دلار آمریکا تقویت می شود ، حتی می تواند رشد کند - RT Business News

مدیر ارشد هوآوی در اروپا در مصاحبه ای با روزنامه اتریشی ، Kurier ، خاطرنشان کرد: از ماه اوت اوضاع فقط بدتر شده است. در حالی که شرکت بزرگ فناوری چینی ادعاهای جاسوسی ایالات متحده را انکار می کند ، این مقام مسئول معتقد است که لابی گری آمریکا علیه این شرکت صرفاً بهای موفقیت است زیرا واشنگتن در تلاش است تا سایر بازیکنان را در تلاش برای تسلط بر بخش 5G بیرون بزند.

“با این وجود ، ما اطمینان داریم که به دلیل بسیاری از آماده سازی ها و سرمایه گذاری های اولیه با پیشرفته ترین فناوری ، می توانیم به خدمات اروپایی خود در بخش 5G ادامه دهیم.” آبراهام لیو ، معاون رئیس جمهور هواوی در اروپا ، به رسانه گفت.

خبر مرتبط  خودروسازان بزرگ از هفته آینده تولید اروپا را آغاز می کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
صدها شرکت آمریکایی به تسلا می پیوندند تا تعرفه های جنگ تجاری ترامپ – رسانه ها را به چالش بکشندهواوی ، که اخیراً با پیشی گرفتن از سامسونگ ، بزرگترین تولید کننده تلفن های هوشمند در جهان شده است ، اکنون بیم تحریم های آمریکا را دارد “مشکلات بزرگ” به مشتریان خصوصی خود به گفته لیو ، حدود 90 میلیون کاربر اروپایی می توانند بدون به روزرسانی گوگل برای گوشی های Huawei که توسط Android اجرا می شوند با مشکل روبرو شوند و این شرکت “هنوز به دنبال راه حل هستیم.”

اکثر کشورهای اروپایی در ابتدا تمایلی به پذیرش فشارهای ایالات متحده و حذف هوآوی از شبکه های نسل بعدی به دلایل امنیتی ندارند. در حالی که کشورهای اروپایی هنوز در تلاشند تا زمینه های مشترک Huawei را پیدا کنند ، با این وجود قدرت های بزرگی مانند فرانسه و آلمان هنوز از کنار گذاشتن شرکت خاصی از بازار 5G امتناع می ورزند ، برخی از کشورها مانند انگلیس قبلاً رویکرد خود را تغییر داده اند . در اوایل این هفته ، اپراتورهای مخابراتی Orange و Proximus تصمیم گرفتند Huawei را از ساخت شبکه های 5G در بلژیک کنار بگذارند.

خبر مرتبط  علی بابا با همکاری سازنده دارو Sinovac برای ایجاد بستری برای تلقیح واکسن کرونا ویروس - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید