Huawei با تلاش برای جلوگیری از بازار 5G اروپا – با ممنوعیت “مبهم” سوئد مبارزه می کند – RT Business News

غول فناوری چینی هواوی علیه تصمیم اخیر سوئد مبنی بر حذف تجهیزات مخابراتی این شرکت از راه اندازی شبکه های نسل بعدی 5G خود ، درخواست تجدیدنظر داده است.

سخنگوی اداره پست و مخابرات سوئد (PTS) ، به نقل از رسانه ها ، این دادخواست به دادگاه اداری در استکهلم ارسال شد.

درخواست تجدیدنظر حدود دو هفته پس از آن صورت گرفت كه تنظیم كننده مخابرات هواوی و یك شركت كوچكتر چینی ZTE را از حراج طیف 5G برنامه ریزی شده برای 10 نوامبر منع كرد و دستور داد تجهیزات آنها تا سال 2025 از زیرساخت های موجود خارج شود. سگ نگهبان به صراحت این شرکت ها را تهدید امنیتی نمی خواند ، این یک قانون داخلی جدید را ذکر می کند که لازمه آن است “اطمینان حاصل شود که استفاده از تجهیزات رادیویی در این باندها به امنیت سوئد آسیب نمی رساند.”
همچنین در rt.com
اروپا ، هشدار می دهند ، اروپا در بکارگیری 5G “بسیار عقب تر” از بقیه جهان استخبر مرتبط  شمش به عنوان پایین تر از بازگشت دلار - دلار از هر اونس گذشته است - RT Business News

هواوی می خواهد دادگاه تصمیم PTS را نادیده بگیرد. از دادگاه سوئد خواسته است که آیا چنین است “اندازه گیری مبهم” بلومبرگ به نقل از اسناد دادگاه گزارش داد که قوانین اروپا و ملی را نقض می کند.

“بنابراین ما می خواهیم یک دادگاه سوئد بررسی کند که آیا تصمیم از طریق روند صحیح و مطابق قانون گرفته شده است؟” رویترز گزارش داد ، کنت فردریکسن ، معاون اجرایی هوآوی در اروپای مرکزی و شرقی و منطقه شمال اروپا. او معتقد است که این ممنوعیت برای مشتریان و به طور کلی برای سوئد خوب نیست.

حذف غول فناوری چینی به نفع رقبای شمال اروپا ، نوکیا و اریکسون است که به گفته هوآوی می تواند بازار سوئد را به یک انحصار واقعی تبدیل کند.

تصمیم سوئد در برابر هواوی در حالی است که برخی از دولت های اروپایی کنترل مشارکت شرکت های چینی در راه اندازی شبکه های 5G خود را تشدید می کنند. این به دنبال ادعاهای واشنگتن مبنی بر اینکه تجهیزات هوآوی می تواند توسط پکن برای جاسوسی استفاده شود – ادعایی که بارها توسط این شرکت رد شد.

“هواوی هرگز حتی کوچکترین تهدیدی برای امنیت سایبری سوئد ایجاد نکرده است و هرگز چنین نخواهد کرد. با حذف Huawei ، شبکه های 5G سوئد امنیت بیشتری ندارند. بلکه رقابت و نوآوری به شدت مانع خواهد شد. “ وقتی سوئد این ممنوعیت را در اکتبر صادر کرد ، این شرکت گفت.

خبر مرتبط  سرمایه گذاری های نفت در حال کم شدن است با کاهش تقاضای نفت خام - RT Business News

علی رغم تلاش های ایالات متحده برای بیرون راندن غول چینی از بازارهای اصلی خود ، این شرکت زودتر ابراز اطمینان کرد که قادر خواهد بود در بخش 5G با رشد سریع به مشتریان اروپایی خدمت کند و حضور خود را در بازار اروپا حفظ کند. طبق گزارش اخیر آکسفورد اکونومیکس ، سال گذشته ، این شرکت بیش از 16 میلیارد یورو به اقتصاد اروپا کمک کرد و بیش از 200000 شغل را پشتیبانی کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید