HSBC بانک برتر انگلیس “راه اندازی تله” برای هواوی چین در تحقیقات آمریکا را تکذیب کرد – اخبار بازرگانی RT

HSBC که مقر آن در لندن باشد ، HSBC به رسانه های اجتماعی راه یافت تا بگوید که آنطور که رسانه های چینی ادعا نکردند ، “جعل مدارک” علیه هواوی نیست ، که منجر به دستگیری مدیر ارشد مالی این شرکت در کانادا شد.

وام دهنده در پستی که اکنون در دسترس نیست در WeChat ، اظهار داشت که اقدامات آن تحقیقات آمریکا را در مورد بزرگترین تأمین کننده تجهیزات شبکه ارتباطی در جهان انجام نمی دهد ، زیرا بررسی هوآوی مبنی بر نقض تحریم های ایالات متحده علیه ایران درست قبل از درگیری این بانک در اواخر آغاز شد. 2016

“HSBC هیچگونه خصومت با هواوی ندارد و هواوی را” قاب “نمی کند.” این بانک روز شنبه ، با بیان اینكه هرگز حقایق در مورد مشتریان خود تحریف نخواهد شد. “در پاسخ به وزارت دادگستری ایالات متحده [US Justice Department] درخواست های اطلاعات ، گروه HSBC به سادگی واقعیت های عینی را ارائه کرد. HSBC “شواهد و مدارک” جعلی را ایجاد نکرده است.
همچنین در rt.com
اقدام انگلیس برای ممنوعیت هواوی از شبکه 5G نشان می دهد ایالات متحده سیاست خارجی انگلیس را دیکته می کند – جورج گالووی به Boom Bustخبر مرتبط  چین برای سو Googleاستفاده احتمالی از بازار Android ، از Google تحقیق می کند - گزارش - اخبار تجاری RT

این پست با یادداشت بر روی سکو مسدود شده است “نقض مقررات” و اکنون در دسترس نیست

این بیانیه اندکی پس از آن منتشر شد که چندین رسانه چینی ، از جمله روزنامه های وابسته به دولت ، HSBC را متهم کردند “توطئه” با واشنگتن به دام افتادن هواوی.

این شرکت بیش از یک سال و نیم در مرکز رسوایی دیپلماتیک بوده است زیرا منگ وانژو هوآوی CFO در دسامبر سال 2018 با حکم آمریکا دستگیر شد. منگ به اتهام استفاده از یک شرکت پوسته پوسته برای نقض تحریم ها علیه ایران و گفته می شود دروغ بانکی ها در مورد پیوند بین هواوی و شرکت ایرانی Skycom با اتهامات کلاهبرداری روبرو شده است.

طبق شواهد جدیدی که توسط گلوبال تایمز نقل شده ، HSBC به خوبی از روابط شرکت چینی با Skycom آگاه بود. بنا بر گزارش ها ، این بانک تصمیم گرفت “فرار” با دولت آمریکا برای فرار از مجازات های شدیدتر در سال 2012 ، هنگامی که این بانک مجبور به اعتراف به پولشویی و نقض مجازات ها ، از جمله محدودیت های ایران بود. در آن زمان دستور داده شد كه حدود 1.9 میلیارد دلار مجازات بپردازند و از هرگونه تخلف مشابه جلوگیری كنند.

“شواهد نشان می دهد كه HSBC این رابطه را فهمیده است اما اسناد تجاری محرمانه مشتری خود را به طرف آمریكا فروخته است تا دولت آمریكا بتواند از رفتارهای خود در مورد این بانک انگلیس غافل شود و آن را تحت توافق نامه تعقیب تعقیب شده در سال 2012 مجازات نكرده باشد.” این روزنامه در یکی از مقاله های خود در مورد این موضوع گفت.

خبر مرتبط  اگر سعودی ها و روسیه نتوانند به توافق کاهش تولید برسند ، نفت پس از تاخیر در جلسه اوپک + 6 درصد سقوط می کند.

روزنامه تحت کنترل پکن در اخطار محرمانه افزود: وام دهنده در صورت اثبات اینکه مقصر این امر است “تبانی،” می تواند روبرو شود “مجازات سخت” در چین ، یکی از بازارهای مهم HSBC.

این اولین بار نیست که بانک مشهور در هفته های اخیر دچار آتش سوزی می شود. ماه گذشته ، HSBC بخاطر حمایت از قانون جدید امنیت ملی برای هنگ کنگ ، شهری که فعالیتش در آن شروع شده بود و بیش از نیمی از سود آن را به خود اختصاص داده بود ، محاصره شد. این بانک با انتقاد از هر دو طرف روبرو شده است – از غرب ، با وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پومپئو این تاییدیه را “kowtow شرکت ،” و شرق ، با طرف چینی گفته است که پشتیبانی آن است “تاخیر”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید