ECB هشدار می دهد كه اقتصاد یورو به سمت “كاهش شدید” 13٪ است – RT Business News

کریستین لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) ، درباره رکود اقتصادی بزرگ اتحادیه اروپا هشدار داد و منجر به افزایش بیکاری شد.

“اقتصاد اتحادیه اروپا سقوط چشمگیر را تجربه می کند”به گزارش رویترز ، لاگارد در جریان یک کنفرانس ویدئویی به رهبران اتحادیه اروپا گفت.

لاگارد گفت: منطقه یورو در حال عزیمت به ال “کاهش شدید” حدود 13 درصد در سه ماهه دوم ، و دوباره پیش بینی بانک از افت 8.7 درصدی تولید ناخالص داخلی در سال 2020 و بازپرداخت 5.2 درصد در سال 2021.

خبر مرتبط  نرخ بیکاری ایالات متحده می تواند به 20٪ برسد ، و انتظار می رود نزدیک به 2 میلیون ادعا - RT Business News
همچنین در rt.com
بانک مرکزی اروپا هشدار داد که پاسخ کروناویروس می تواند ترس از تجزیه یورو را افزایش دهدبه گفته رئیس بانک مرکزی اروپا ، تأثیر کامل اقتصادی از این بیماری همه گیر هنوز در بازار کار منعکس نشده است و بیکاری در منطقه یورو 19 کشور می تواند به 10 درصد برسد.

خبر مرتبط  برنامه تبادل ویدیوی چینی TikTok قصد دارد اولین مرکز داده اروپا در ایرلند را افتتاح کند - اخبار تجاری RT

وی خاطرنشان كرد كه بازارهای مالی به دلیل انتظاراتی كه این بلوك برای نشان دادن این اقدام انجام می دهد نسبتاً آرام بوده است “اتحادیه اروپا بازگشت” در عمل

بیشتر بخوانید: ممکن است اقتصاد آلمان به دلیل بحران کوروی ویروس در سال جاری بیش از 9٪ کاهش یابد

بانک مرکزی اروپا در ماه گذشته اعلام کرد که اثرات اقتصادی همه گیر Covid-19 قابل توجه بوده است ، و این امر باعث افزایش آسیب پذیری های اساسی منطقه تک ارز می شود. این گزارش حاکی است که واکنش مالی گسترده دولتهای یورو به همه گیری می تواند در مورد توانایی آنها در بازپرداخت بدهی ها سؤال کند و می تواند تهدید کشورهایی را که یورو را ترک می کنند زنده کند.

خبر مرتبط  ادعاهای هفتگی بیکاری ایالات متحده برای اولین بار از اواسط ماه مارس به زیر 1 میلیون نفر کاهش می یابد - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید