Domo arigato ، آقای Roboto! روسیه ممکن است مالیات بر درآمد جدید را در ROBOTS – RT Business News معرفی کند

در عصری که ماشین آلات ممکن است میلیون ها نفر را بدون شغل رها کند ، طبق گزارش ها ، روسیه امکان جمع آوری مالیات از روبات ها را بررسی می کند و این پرداخت را برابر با مالیات بر درآمد پرداخت شده توسط کارمندان انسانی می کند.

روزنامه “ایزوستیا” با استناد به پیشنهادی كه از سوی مؤسسه آموزش پیشرفته ، یك سازمان مستقل غیر انتفاعی ارائه شده است ، مجبور است 13 درصد مالیات بپردازد. این ابتکار قبلاً برای بررسی به وزارت دارایی روسیه ارسال شده و از سوی برخی از قانونگذاران و مقامات دولتی نیز پشتیبانی شده است.
همچنین در rt.com
اولین تاکسی های خود رانندگی که در خیابان های مسکو در سال 2024 برخورد کردندخبر مرتبط  وزیر اقتصاد - مجله اقتصادی - RT Business News - احیای اقتصادی هند را از ابتلا به بیماری کروناویروس رهبری می کند

پول دریافت شده از “robotaxes” به صندوق ویژه ای منتقل می شود که به افراد داخل کمک می کند “آسیب پذیر” حرفه هایی مانند فروشندگان ، صندوق داران ، نگهبانان امنیتی ، راهنماها و کارمندان بانک برای آموزش مهارتهای تقاضا دریافت می کنند. به گفته مدیر انستیتوی آموزش پیشرفت ، آنا ماركس ، تا 20 سال آینده می توان 20 میلیون روسی را رها كرد و جایگزین روبات ها كرد.

“ما پیشنهاد می کنیم مالیات قابل مقایسه با 13 درصد مالیات بر درآمد شخصی با متوسط ​​حقوق یک حرفه خاص را وارد کنید.” وی به ایزوستیا گفت ، و افزود که مبلغ دقیق پس از بحث و گفتگوی عمومی مشخص می شود.

خبر مرتبط  پالایشگاههای هند با پر شدن ذخایر ، واردات نفت خاورمیانه را کاهش می دهند - RT Business News
همچنین در rt.com
کمی خزنده؟ شرکت روسی تولید انبوه روبات های انسان نما را آغاز می کند که می تواند مانند شما باشداستفاده از روبات ها معمولاً برای مشاغل ارزان تر است ، زیرا لازم نیست آنها را بپردازید. در عین حال ، دولت هیچ گونه مالیاتی از این “کارگران” دریافت نمی کند ، ضمن اینکه خطر بیکاری را افزایش می دهد ، نماینده مجلس ویکتور زوبارف ، عضو کمیته بودجه و مالیات های دولت دوما ، گفت ، افزود: برای جبران خسارت های لازم باید اقدامات لازم صورت گیرد. این ضررهای آینده در بازار کار

خبر مرتبط  واشنگتن عقب نشینی می کند و به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تا با هواوی بر اساس استانداردهای 5G همکاری کنند - RT Business News

با این حال ، طبق فدراسیون بین المللی رباتیک (IFR) ، روسیه در زمره رهبران جهانی در زمینه اتوماسیون صنعتی در نظر گرفته نمی شود. میزان جذب روبات ها در این کشور نسبت به اروپا و آسیا پایین تر است و 4 روبات در هر 10،000 کارگر تولیدی در مقایسه با 710 روبات به ازای 10،000 کارمند کره جنوبی و 322 ربات به ازای هر 10،000 کارگر در آلمان از سال 2017 است. با توجه به تمرکز دولت بر فناوری جدید و پتانسیل شرکتهای روسی ، ممکن است اوضاع در آینده نزدیک تغییر کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید