Covid-19 می تواند بیش از 100 میلیون شغل و بیش از 1 تریلیون دلار از صنعت جهانگردی جهانی از بین ببرد – RT Business News

سازمان ملل متحد (سازمان ملل) آمار و ارقام مخرب كوید 19 را در جهانگردی جهانی منتشر كرد و هشدار داد كه این شیوع ممكن است برای 1.2 میلیارد تریلیون دلار ضرر وارد كرده و 120 میلیون شغل گردشگری را نیز در معرض خطر قرار دهد.

در خلاصه سیاست منتشر شده اخیر ، سازمان ملل پیش بینی کرد که تعداد گردشگران بین المللی در سال 2020 ، در مقایسه با سال گذشته ، بین 58 تا 78 درصد کاهش یابد. طبق محاسبات آن ، چنین “شوک عظیمی” برای صنعت ، که عمده درآمد برخی از کشورها را تشکیل می دهد ، می تواند به کاهش 850 میلیون تا 1.1 میلیارد گردشگر بین المللی تبدیل شود.
همچنین در rt.com
بیش از 60 درصد مسافران قصد دارند سفرهای جهان پس از همه گیری را کاهش دهند – نظرسنجی IATA“در پنج ماه اول امسال ، ورود گردشگران بین المللی بیش از نیمی کاهش یافته و حدود 320 میلیارد دلار صادرات از جهانگردی از بین رفته است” دبیر کل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترس در اوایل این هفته گفت. خسارات وارده در حال حاضر بیش از سه برابر خسارات وارد شده در کل بحران اقتصادی جهانی 2009 است.

خبر مرتبط  خانوارهای چینی و هندی در طی بیماری همه گیر Covid ثروتمندتر می شوند در حالی که ثروت در ایالات متحده کاهش می یابد - Credit Suisse - RT Business News

این سازمان هشدار داد: از آنجا که یک نفر از 10 نفر روی کره زمین در بخش گردشگری فعالیت می کند ، این بحران بی سابقه رفاه میلیون ها نفر را تهدید می کند. بنابراین ، ممکن است 100 تا 120 میلیون شغل مستقیم در جهانگردی از بین برود ، در حالی که بیکاری در کشورهایی که به شدت به گردشگری متکی هستند ممکن است بیش از 20 درصد افزایش یابد.

بیشتر بخوانید

سازمان ملل با اشاره به اینکه جهانگردی سالها یکی از محرکهای اصلی اقتصاد جهانی بوده است ، گفت: سقوط شدید درآمد حاصل از صادرات از گردشگری منجر به افت تولید ناخالص داخلی جهانی (تولید ناخالص داخلی) خواهد شد. بیشترین “خوش بینانه” این سناریو حاکی از آن است که تولید ناخالص داخلی جهانی 1.17 تریلیون دلار یا 1.5 درصد کاهش می یابد. در صورت توقف طولانی مدت (حداکثر تا 8 ماه) ، خسارت تا 2.22 تریلیون دلار یا 2.8 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش خواهد یافت.

خبر مرتبط  ونزوئلا امیدوار است که بریتانیا به دلیل خرید مواد غذایی و پزشکی در میان همه گیری Covid-19 ، توسط بریتانیا منجمد شود - RT Business News

بیماری همه گیر Covid-19 در ماه مارس ، هنگامی که اکثر کشورها مرزهای خود را بستند و حاوی شیوع ویروس کشنده که بیش از 820،000 نفر را کشته است ، جهانگردی جهانی را به بن بست کشاند.

برخی از شرکت های هواپیمایی ، حتی در صورت ابتلا به بیماری همه گیر ، حتی با کمک مالی دولت ها ، برای زنده ماندن تلاش می کنند ، قبلاً اشاره کردند که برای اختلال در ویروس کرونا ویرانگر پایانی نیست. در اوایل هفته جاری ، هم هواپیمایی آمریكا و هم دلتا كاهش شغل اضافی را اعلام كردند. در حالی که دلتا قرار است 1494 خلبان را در این پاییز فرو ببرد ، خطوط هوایی آمریكا گفت كه نیروی كار آن در ماه اكتبر ، با پایان یافتن حمایت های مربوط به محرك های فدرال ، تا 19000 نفر كاهش خواهد یافت. بعد از تمام خروج های داوطلبانه و سایر کاهش ها ، شرکت های هواپیمایی آمریکایی قرار است در کمتر از دو ماه 100000 کارگر داشته باشند ، از 140،000 کار در ماه مارس پایین می آید. گزارش شده است که شرکت مخابراتی گفته است که دولت ایالات متحده فرض کرده است که ویروس مهار خواهد شد و تقاضا تا پایان ماه سپتامبر بهبود می یابد ، اما به نظر می رسد که “اینطور نیست.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  بازیابی صنعت نفت فاقد یک ماده مهم است - RT Business News