Covid-19 ممکن است باعث عمیق ترین بحران اقتصادی “در طول زندگی ما” شود – رئیس WTO – اخبار تجارت RT

رئیس سازمان تجارت جهانی (WTO) هشدار می دهد که یک بیماری همه گیر ناشی از رمان کوروی ویروس باعث سقوط بی سابقه ای در تجارت جهانی و همچنین یک بحران اقتصادی با رکود بزرگ خواهد شد.

“ما با آنچه ممکن است عمیق ترین رکود اقتصادی زندگی ما باشد ، مقابله می کنیم.” مدیر کل سازمان روبرتو آزوودو گفت در یک پیش بینی شدید.

“مقایسه با بحران مالی سال 2008 و حتی رکود بزرگ دهه 1930 امری اجتناب ناپذیر است.”
همچنین در rt.com
قفل های کورو ویروس تقریبا 30 درصد از کل اقتصاد ایالات متحده – مودی را از بین می بردخبر مرتبط  جنگ تجاری ترامپ با چین نتواند تولید ایالات متحده را تقویت کند - RT Business News

تنظیم کننده تجارت بین المللی تخمین زده است که حجم تجارت جهانی کالا می تواند امسال به دلیل همه گیری حتی در سناریوی بهترین حالت ، 13 درصد کاهش یابد. اگر دولت ها در سرتاسر جهان به زودی نتوانند ویروس کشنده را تحت کنترل خود درآورند ، جهان ایستادگی می کند که حدود یک سوم از کل حجم تجارت خود را امسال یا حتی بیشتر از دست بدهد.

تجارت بین الملل در حال حاضر شاهد آن چیزی است که آزوودو عنوان کرد “عظیم” شوک در عرضه و تقاضا ناشی از تصمیم دولتها برای محدود کردن حرکات فرامرزی و محدود کردن فعالیتهای اقتصادی مطابق با اقدامات قرنطینه.

خبر مرتبط  سهام بزرگترین سازنده تراشه چین پس از گزارش احتمالی ممنوعیت ایالات متحده - RT Business News

با توجه به جریان “تعیین فاصله از سایر افراد در جامعه” رئیس سازمان تجارت جهانی ملل متحد را نسبت به موارد هشدار داد “به سمت حمایت گرایی” ، استدلال این امر فقط به رنج اقتصادی که قبلاً باید از آن عبور کنند افزود.“باز نگه داشتن بازارها برای تجارت بین المللی و سرمایه گذاری به اقتصاد کمک می کند تا سریعتر بهبود یابند ،وی گفت: “وی از دولتها خواست كه هرچه سریعتر این بیماری همه گیر را تحت كنترل بگذارند.
همچنین در rt.com
کووید 19 اقتصاد فرانسه را به رکود عمیق کشاند و امثال آن از سال 1945 تاکنون ندیده استخبر مرتبط  هشدارهای ایرباس در مورد کاهش عمیق کار با "بقای در معرض خطر" - RT Business News

از طرف دیگر ، رئیس سازمان تجارت جهانی نیز گفت كه بهبود اقتصادی می تواند بسیار سریع باشد “صرف نظر از این که سقوط اولیه چقدر تند است” – اما تنها در صورت اعمال سیاست های صحیح. این بیماری همه گیر برخی از اقتصادهای پیشرو در جهان را تحریک کرده است. به عنوان مثال ، فرانسه گزارش داد که این کشور از بدترین وضعیت بحران اقتصادی از سال 1945 رنج می برد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید