Covid-19 تا سال 2021 حدود 150 میلیون نفر را به فقر شدید سوق خواهد داد – بانک جهانی – اخبار تجاری RT

بانک جهانی هشدار داده است که فقر شدید جهانی در سال 2020 برای اولین بار در بیش از 20 سال گذشته به دلیل اختلال ناشی از بحران ویروس کرونا “فوق العاده” افزایش خواهد یافت.

طبق جدید گزارش، همه گیر Covid-19 پیش بینی می شود امسال 88 تا 115 میلیون نفر دیگر را به فقر شدید برساند ، بسته به شدت انقباض اقتصادی ، کل جمعیت تا سال 2021 به 150 میلیون نفر می رسد.

به گفته آن ، فقر شدید ، که به عنوان زندگی با کمتر از 1.90 دلار در روز تعریف شده است ، احتمالاً بین 9.1 تا 9.4 درصد از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار دهد. این نشان دهنده بازگشت به نرخ 9.2 درصدی در سال 2017 است. اگر همه گیری در جهان تشنج نشود ، انتظار می رود نرخ فقر در سال 2020 به 7.9 درصد کاهش یابد.

“همه گیری و رکود جهانی ممکن است بیش از 1.4 درصد از جمعیت جهان را به فقر شدید بیندازد” دیوید مالپاس رئیس گروه بانک جهانی گفت. “به منظور معکوس کردن این عقب گرد جدی برای پیشرفت در توسعه و کاهش فقر ، کشورها باید با اجازه دادن به سرمایه ، نیروی کار ، مهارت ها و نوآوری برای ورود به مشاغل و بخش های جدید ، خود را برای یک اقتصاد متفاوت پس از دوره رشد آماده کنند.”

بانک جهانی تخمین می زند که تا سال 2030 ، نرخ فقر جهانی می تواند حدود هفت درصد باشد.

خبر مرتبط  طلا در مسیر صعود قله های همه ساله امسال - جانباز بازار فلزات گرانبها - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
Covid-19 اقتصاد جهانی را “بیش از صخره” تحت فشار قرار می دهد – رهبران تجارت به G20 هشدار می دهنددر حالی که کمتر از یک دهم جمعیت جهان با درآمد کمتر از 1.90 دلار در روز زندگی می کنند ، نزدیک به یک چهارم مردم با درآمد کمتر از 3.20 دلار در روز زندگی می کنند و بیش از 40 درصد جمعیت جهان (تقریبا 3.3 میلیارد نفر) با درآمد کمتری زندگی می کنند بیش از 5.50 دلار در روز

خبر مرتبط  کارآفرین فناوری آیکونیک و مدیر عامل سابق Zappos ، تونی هسیه در 46 سالگی درگذشت - اخبار تجاری RT

“لحظه کنونی بحران فوق العاده است. هیچ بیماری قبلی به سرعت Covid-19 به یک تهدید جهانی تبدیل نشده است. فقیرترین مردم جهان هرگز در مناطق و کشورهایی که تحت تأثیر درگیری قرار دارند ، به طور نامتناسبی اقامت ندارند. تغییر در الگوی جهانی آب و هوا ناشی از فعالیت های انسانی بی سابقه است “ گزارش را گفت.

خبر مرتبط  چین ممکن است به عنوان اشتهای جهانی برای افزایش فلز ، قرارداد مس با ارزش یوان را در بورس شانگهای آغاز کند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید