Covid-19 اقتصاد جهانی را “بیش از صخره” تحت فشار قرار می دهد – رهبران تجارت به G20 هشدار می دهند – RT Business News

جامعه تجارت جهانی هشدار داده است که کشورهای G20 برای کاهش تأثیر همه گیری ویروس کرونا در اقتصاد جهانی ، که از بدترین بحران یک قرن گذشته رنج می برد ، نیاز به اصلاحات فوری دارند.

Business Twenty (B20) ، که نمایانگر مشاغل در تمام کشورهای G20 و بخشهای مختلف اقتصادی است ، لیست 25 ماده ای توصیه های سیاسی خود را برای اجلاس آینده G20 در روز دوشنبه منتشر کرد. اجلاس مجازی که امسال به میزبانی عربستان سعودی برگزار می شود ، از 21 تا 22 نوامبر برگزار می شود.
همچنین در rt.com
اقتصاد جهانی “برای مدت طولانی” به سطح قبل از همه گیری باز نخواهد گشت – دویچه بانکخبر مرتبط  مارک موبیوس ، سرمایه گذار افسانه ای ، می گوید: زمان خرید بازارهای در حال ظهور و طلا است - RT Business News

“اقتصاد جهانی در بدترین وضعیت طی یک قرن گذشته قرار دارد. در حالی که همه گیری Covid-19 اقتصاد را از بالای صخره رد می کرد ، بسیاری از اتفاقات ناخوشایند آن را به لبه پرتگاه رسانده بود. “ یوسف البیان ، رئیس B20 و یک تاجر سعودی ، در بیانیه افتتاحیه گفت.

وی افزود که در حالی که اقتصاد در طی دو سال آینده قرار است دوباره رشد کند ، “خطرات نزولی همچنان بالا است” به دلیل تنش های تجاری و ژئوپلیتیکی موجود و همچنین رشد پایین بهره وری و رشد نابرابری ، از جمله سایر عوامل. گروه می گوید که “اقدامات جسورانه و مشترک G20” می تواند بهبودی را پشتیبانی کند. در این بخش سه حوزه اصلی برای تمرکز مشخص شده است – توانمندسازی مردم ، از جمله کاهش اختلاف جنسیت ، حفاظت از کره زمین و شکل دادن مرزهای جدید.

خبر مرتبط  غول هسته ای روسیه Rosatom تا سال 2030 10٪ از بازار لیتیوم را در نظر دارد - RT Business News
همچنین در rt.com
کاهش بی سابقه: انتظار می رود اقتصاد جهانی امسال 4.5 درصد منقبض شودهمانطور که ممکن است همه گیر باشد “نقشه تجارت جهانی را دوباره ترسیم کنید” B20 تأکید کرد که توسعه تجارت و همکاری در سرمایه گذاری ضروری است. در بیانیه خود ، این گروه از رهبران G20 خواست تا حمایت از خود را به عقب برگردانند و از بازارهای آزاد حمایت كنند و با سازمان تجارت جهانی (WTO) برای اجرای “کتاب قانون برای اطمینان از یک سطح جهانی برای رقابت.”

این فراخوان در حالی مطرح می شود که دو اقتصاد بزرگ جهان – هر دو عضو G20 هستند – ایالات متحده و چین ، درگیر یک درگیری تجاری و سیاسی هستند. این جدال اخیراً در حوزه فناوری شدت گرفته است ، ایالات متحده تهدید به ممنوع کردن برنامه های معروف چینی و تحریم شرکت های چینی مانند Huawei کرده است.

خبر مرتبط  رگولاتور هواپیمایی اروپا می گوید که بوئینگ 737 MAX مشکل دوباره برای پرواز امن است ، اما FAA ایالات متحده مانع تصمیم گیری می شود - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید