Coronavirus یک دهه از رشد تقاضای نفت را از بین برده است – RT Business News

روزهایی پس از آنکه اوپک و شرکای آن بزرگترین کاهش تولید نفت در تاریخ را وارد کردند ، با شروع تخریب تقاضای جهانی ، قیمت نفت به زیر 20 دلار در هر بشکه رسید.

جهان نفت بیش از پیش بر آنچه اوپک + ممکن است طی یک هفته گذشته انجام دهد ، و آنچه که کمیسیون راه آهن تگزاس به عنوان یک اقدام پیگیری ممکن انجام داده بود ، تمرکز داشت. برش ها عظیم است. اوپک + به تنهایی نزدیک به 10 میلیون بشکه در روز (Mb / d) کاهش خواهد داد. انقباض ناشی از بازار باعث می شود که بازده حتی بیشتر شود.

اما تخریب تقاضای نفت هم بزرگتر است و هم بسیار سریعتر. طبق آژانس بین المللی انرژی (IEA) ، انتظار می رود که تقاضای ماه آوریل 29 mb / d 29 کاهش یابد. عجیب و غریب ، بنابراین بسیاری از پیش بینی های بانک های سرمایه گذاری ، بهبودی از شکل V را برای اقتصاد جهانی پیش بینی کرده اند ، اما این سناریو به طور فزاینده ای خوش بینانه به نظر می رسد.

وی گفت: “اقتصاد جهانی به طریقی که از زمان رکود بزرگ در دهه 1930 دیده نمی شود تحت فشار است. مشاغل شکست می خورند و بیکاری رو به افزایش است ، “ آژانس بین المللی انرژی و انرژی در گزارش آوریل بازار نفت در آوریل خود ، اولین بار از آنجایی که اقدامات خنثی سازی واقعاً جهانی بود ، نوشت. “حتی با فرض اینکه محدودیت های سفر در نیمه دوم سال کاهش می یابد ، ما انتظار داریم که تقاضای جهانی نفت در سال 2020 با 9.3 میلیون بشکه در روز (Mb / d) در مقابل 2019 کاهش یابد و تقریباً یک دهه از رشد را پاک کند.”

IEA نسخه ای از بازیابی V را در نظر گرفته است ، اگرچه می گوید تقاضا برای بقیه سال از جمله پایین آمدن 26 Mb / d در ماه مه کاهش خواهد یافت. IEA برای تمام سال ، تقاضا را با 9.3 Mb / d در حال انقباض می داند.

در برابر این وضعیت ، توافق اوپک + قادر به ایجاد یک افزایش سریع قیمت نیست. “هیچ توافقنامه ای امکان پذیر نیست که بتواند عرضه را به اندازه کافی کاهش دهد تا چنین ضررهای تقاضای نزدیک به مدت را جبران کند ،” IEA گفت. با این حال ، آژانس گفت که معامله اوپک + یک “شروع جامد” این می تواند باعث افزایش موجودی در موجودی شود.

خبر مرتبط  سبد دارایی ملکه انگلیس مانند هر نوع "نوع قرارداد دیگر" ، بنابراین او نمی تواند ضرر کند - Keizer Report - RT Business News

از آنجا که معامله اوپک + نسبت به کاهش تقاضا بسیار کمتر است ، کاهش عرضه بیشتر خواهد بود ، چه دولت ها به آنها موظف باشند یا نه. با پر شدن خطوط لوله و مخازن ذخیره سازی ، قیمت های محلی افت می کنند. WCS در حال حاضر زیر 5 دلار در هر بشکه است.

خبر مرتبط  بانک توسعه آسیا هشدار می دهد - بحران کووید 19 می تواند 8/8 تریلیون دلار در اقتصاد جهانی باقی بگذارد - اخبار بازرگانی RT

WTI در میدلند به اندازه 10 دلار در هر بشکه است ، در حالی که West Texas Sour در میدلند تا 7 دلار در هر بشکه سقوط کرده است. اینها قیمتهایی هستند که تعطیل فوری را مجبور می کنند

صنعت شیل آمریکا در روز دوشنبه به بحث درمورد اینكه آیا كمسیون راه آهن تگزاس باید تولید را تنظیم كند یا خیر ، پرداخت. “هیچ کس نمی خواهد به ما سرمایه بدهد زیرا همه ما سرمایه را نابود کرده ایم و زباله های اقتصادی ایجاد کرده ایم.” اسکات شفیلد از منابع طبیعی پیشگام گفت کمیسیون راه آهن تگزاس. “اگر کمیسیون راه آهن تگزاس تنظیم طولانی مدت نکند ، ما به عنوان صنعتی مانند صنعت ذغال سنگ ناپدید می شویم.” او گفت. این اظهار نظر پس از سالها مدیرعامل شیل افتخار قیمت های ناچیز را نشان می دهد.
همچنین در rt.com
اوپك + معامله دقيقه گذشته را قطع كرد تا تقريباً 10 ميليون بشكه در روز از توليد نفت را كاهش دهداما مفهوم مقررات سایر مدیران نفت را عصبانی کرده است که برخی از آنها حاکی از آن است که تولید کنندگان ممکن است در تلاش باشند تا یک معضل قانونی را از قراردادهای خود پیدا کنند. Diamondback Energy حتی تهدید می کند اگر تنظیم کننده های تگزاس کاهش تولید را کاهش دهند ، تمام عملیات را متوقف می کنند. “Diamondback به هیچ عنوان از ارائه دهندگان خدمات برای حفر ، تکمیل یا تولید چاه در طول دوره استفاده استفاده نمی کند.” کائن ون هوف CFO Diamondback گفت ، هشدار از “بخش با درآمد صفر و اشتغال صفر. “

احتمالاً کارهایی که تگزاس RRC انجام می دهد کمی مهم است. کاهش تولید به یک صورت یا دیگری انجام می شود.

خبر مرتبط  قیمت نفت با افزایش نگرانی های بیش از حد عرضه - RT Business News

پیش بینی می شود سرمایه گذاری بالادست جهانی امسال با 32 درصد پیمان شود و به 335 میلیارد دلار کاهش یابد. اولین برش در ایالات متحده و کانادا خواهد بود. “شرکت های بالادستی مستقل بالادستی ایالات متحده پیش از این کاهش 10 درصدی در سرمایه گذاری را اعلام کرده بودند اما اکنون به احتمال زیاد 30 درصد هزینه ها کاهش می یابد – 40 درصد برای آزاد کردن پول برای بازپرداخت خدمات ،” IEA گفت.

آژانس گفته است كه تقریباً 2.2 مایل در روز از عرضه نفت آمریكا حتی نمی تواند هزینه های عملیاتی با WTI را 20 دلار در هر بشكه ، از جمله 1.2 مگابایت در روز از عرضه معمولی را پوشش دهد. 1.3 مگابایت در روز از تلفات می تواند از کاهش شدید تولید شیل موجود باشد.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com


پاسخی بگذارید