Coronavirus هزینه گردشگری بین المللی را سه برابر بیشتر از آخرین بحران مالی – UN – RT Business News

براساس محاسبات سازمان ملل ، پیش از اینكه كشورها مجدداً برای مسافرین بازگشایی مسافران شوند ، صنعت جهانگردی بیش از یك سوم هزار میلیارد دلار درآمد از دست داد زیرا این بیماری همه گیر مسافرت را تقریباً متوقف كرد.

در پنج ماه اول امسال ، ورود سالانه گردشگران در سال با 56 درصد ، بیشتر کشورها در سراسر جهان مجبور بودند برای مهار شیوع آن محدودیت ها و قفل هایی را در نظر بگیرند. تنها در ماه مه ، تعداد گردشگران بین المللی در مقایسه با مدت مشابه سال 2019 98 درصد کاهش یافته است.

“این ترجمه به سقوط 300 میلیون گردشگر و 320 میلیارد دلار آمریکا در دریافت های جهانگردی بین المللی گم شده است – بیش از سه برابر ضرر در بحران جهانی اقتصادی 2009”. سازمان جهانگردی سازمان ملل متحد (UNWTO) در گزارشی که در اوایل هفته جاری منتشر شد ، گفت.

خبر مرتبط  غول نفتی آرامکو از غول نفتی در میان بازار انرژی کوراو ویروس محور سود - RT Business News
همچنین در rt.com
هشدار می دهد سازمان ملل متحد هشدار می دهد كه اگر بدترین پیش بینی كروناویروس واقع شود ، جهانگردی جهانی تا 3/3 دلار از دست می دهدآسیا و اقیانوس آرام ، منطقه ای که برای اولین بار با شیوع Covid-19 روبرو شد ، به سختی مورد اصابت قرار گرفت و در ژانویه تا ماه مه 60 درصد بازدید کنندگان را از دست داد. این مورد از نزدیک توسط اروپا دنبال شد ، که 58 درصد کمتر از ورود ، خاورمیانه (-51 درصد) ، قاره آمریکا و آفریقا را ثبت کردند (هر دو -47 درصد).

چنین سقوط می تواند تهدیدی را ایجاد کند “میلیون ها معیشت ،” طبق گفته دبیرکل UNWTO ، زوراب پولولیکاشویلی ، به ویژه در کشورهای در حال توسعه. “این آخرین داده ها اهمیت مجدد گردشگری را به محض انجام امنیت در این کشور روشن می سازد.” او گفت.

خبر مرتبط  روسیه به لطف افزایش عملکرد دانه به رکورد جدید برداشت گندم نزدیک می شود - RT Business News
همچنین در rt.com
دومین فرودگاه شلوغ لندن تا سال 2024 ممکن است به سطح مسافرهای قبل از koronavirus برنگردددر اوایل سال جاری ، آژانس جهانگردی سازمان ملل متحد سه سناریوی آینده نگر را ارائه کرد و نشان داد که بسته به مدت طولانی گردشگری در حالت ایستاده ، میزان کاهش 58 درصدی ، 70 درصدی یا 78 درصدی در ورودی های بین المللی را نشان می دهد. در گزارشی دیگر ، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD) هشدار داد که قرار است این بیماری همه گیر بین 1.2 تریلیون و 3.3 تریلیون دلار هزینه برای بخش مشکل ساز باشد.

خبر مرتبط  صنعت نفت و گاز در سال 2020 با 1.8 تریلیون دلار ضرر مواجه است - RT Business News

روند نزولی جهانگردی جهانی در ژوئن آغاز شد ، هنگامی که برخی از کشورها تصمیم به بازگشایی مرزها گرفتند. آخرین تجزیه و تحلیل از UNWTO نشان می دهد که اکنون 40 درصد مقصد در سراسر جهان محدودیت های مرتبط با کووید را کاهش داده اند. با این حال ، تنها چهار کشور از 87 کشور جهان تمام محدودیت ها را برطرف کرده اند ، در حالی که 115 مقصد (53 درصد از کل مقصد در سراسر جهان) همچنان مرزهای خود را کاملاً بسته برای گردشگری بسته اند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید