Coronavirus فروش الماس را تقریباً متوقف می کند – RT Business News

یک تولید کننده برجسته الماس جهانی ، ALROSA روسیه ، گزارش می دهد که فروش آن تنها در یک ماه ده برابر شده است ، زیرا تأثیر Covid-19 از طریق اقتصاد جهانی و زنجیره های تأمین در حال افزایش است.

در ماه آوریل ، ALROSA در مجموع فقط 15.6 میلیون دلار الماس زبر و جلا را به فروش رساند. این رقم نسبت به ماه قبل از 152 میلیون دلار و از 400 میلیون دلار فروش در ابتدای سال کاهش یافته است.

“محدودیت های اعمال شده برای مبارزه با تاج ویروس و کاهش تقاضا برای جواهرات الماس ، تجارت الماس های زبر و صیقلی را در سراسر جهان به حداقل رسانده است.” Evgeny Agureev ، معاون مدیرعامل ALROSA در بیانیه ای گفت.

این افت شدید هنگامی رخ داد که این شرکت به مشتریان خود پیشنهاد تأخیر در خریدهایی را که در ابتدا برای ماه آوریل پیش بینی شده بود ، جبران کرد تا چالش هایی را که صنعت در حال حاضر با آن روبرو است جبران کند. با این حال ، ALROSA امیدوار است که این بحران کوتاه مدت باشد و تقاضا برای سنگهای قیمتی در آغاز سه ماهه سوم آغاز شود.

ویروس کشنده منجر به تعطیلی تولید گسترده در سراسر جهان ، از جمله در صنعت الماس شده است. صنعت برش و پرداخت الماس هند ، که در آن 90 درصد سنگ های رده بالا در جهان صیقل داده می شود ، به دلیل قفل شدن در سطح کشور هنوز بسته است.

خبر مرتبط  سرمایه گذاران که طلا را به عنوان "سنگ حیوان خانگی بی فایده" رها کردند ، اکنون آن را به عنوان دارایی در طول بحران کورو ویروس می بینند - Max Keizer - RT Business News

در همین حال ، براساس اعلام مرکز جهانی الماس آنتورپ (AWDC) ، واردات الماس جلا داده شده و صاف به مرکز تجارت جهانی الماس ، آنتورور در بلژیک ، به ترتیب بیش از 73 و 51 درصد کاهش یافت.

ALROSA بزرگترین معدنچی الماس در جهان است و بیش از 90 درصد از تولید الماس روسیه را به خود اختصاص داده است. این بیماری همه گیر این شرکت را وادار کرد که تولید را در برخی از زمینه های خود در اوایل هفته جاری به حالت تعلیق درآورد. با وجود بحران ، این شرکت تاکنون درخواست کمک دولت اضافی نکرده است ، اما گفته است که اگر عدم تقاضا تا سه یا چهار ماه ادامه یابد ، ممکن است به چنین صندوق هایی احتیاج داشته باشد.

خبر مرتبط  گفتگوی سخت ترامپ درباره ایران - افزایش قیمت نفت - اما موضوعات تقاضا و ذخیره سازی همچنان ادامه دارد - RT Business News

در بحبوحه بحران مالی سال 2008 ، دولت روسیه سنگهای قیمتی به ارزش 1 میلیارد دلار برای صندوق دولت خریداری كرد تا به شركت كمك كند تا از این طریق بماند. طبق گزارش ها ، اقدامات مشابهی در حال حاضر مورد بحث قرار می گیرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید