Coronavirus در سال جاری اقتصاد روسیه را بیش از 5 درصد کاهش خواهد داد – مودی – RT Business News

آژانس رتبه بندی بین المللی مودی انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی روسیه (تولید ناخالص داخلی) 5.5 درصد در سال 2020 کاهش یابد زیرا این بیماری همه گیر منجر به خاموش شدن اقتصاد جهانی شده است.

این آژانس از گزارش قبلی خود که در پایان ماه مارس منتشر شد ، پیش بینی های خود را برای اقتصاد روسیه به شدت کاهش داده است. در آن زمان ، پیش بینی می شد تولید ناخالص داخلی ملی روسیه در سال جاری 0.5 درصد رشد کند. این آژانس در گزارش خود در روز سه شنبه ، به نقل از رسانه های روسی ، گفت كه بهبود تدریجی احتمال دارد كه تولید ناخالص داخلی روسیه در سال 2021 با 2.2 درصد رشد داشته باشد.

خبر مرتبط  ایران بزرگترین ناوگان نفتکشهای نفتی را به ونزوئلا می فرستد و از تحریم های آمریکا سرپیچی می کند - گزارش - RT Business News
همچنین در rt.com
آیا حدود صادرات غلات روسیه امنیت جهانی غذا را تهدید می کند؟درد ناشی از بحران کروناویروس پیش بینی مودی را برای همه کشورهای گروه 20 بدتر کرده است. رشد اقتصادی در میان اقتصادهای پیشرفته قرار است 5.8 درصد در سال 2020 منعقد شود ، در حالی که انتظار می رود قیمت نفت پایین باشد.

خبر مرتبط  Standard Chartered هشدار می دهد دلار آمریکا در مسیر "کاهش قابل توجه" طی چند سال آینده است - RT Business News

“[The] پاندمی کروناویروس رکود عمیق را در سال 2020 رقم خواهد زد و برخی از نشانه های بلند مدت را بر اقتصاد جهانی خواهد گذاشت. “ آژانس گفت. “حتی با بهبود تدریجی ، تولید ناخالص داخلی واقعی 2021 در اکثر اقتصادهای پیشرفته پیش بینی می شود که زیر سطح قبل از ویروس قرار نگیرد.”
همچنین در rt.com
پوتین وعده حمایت جدی از مشاغل روسی را که از بحران کرونا ویروس صدمه دیده اند ، قول داده استخبر مرتبط  روسیه نرخ بهره اصلی را به پایین ترین دوران پس از شوروی کاهش می دهد - RT Business News

در اوایل این ماه ، صندوق بین المللی پول (IMF) اعلام کرد که انتظار می رود اقتصاد جهانی در سال 2020 سه درصد کاهش یابد.

“بسیار محتمل است که امسال اقتصاد جهانی بدترین رکود خود را از زمان رکود بزرگ تجربه کند ، و از آن چه که در طول بحران مالی جهانی در یک دهه قبل مشاهده شد ، فراتر رود.” صندوق بین المللی پول گفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید