Coronavirus تهدید می کند که به وعده های معاملاتی در مورد تجارت چین بپردازد – اتاق فکر ایالات متحده – RT Business News

مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی در پیش بینی اخیر خود اعلام کرده است که بحران کرونا ویروس باعث می شود که خرید پیمان در توافقنامه “مرحله یک” با واشنگتن ، برای پکن “غیرممکن” شود.

این توافق ، که بین دو اقتصاد بزرگ جهان در ماه ژانویه انجام شد ، پیش بینی کرد که امسال صادرات کالا به 36.6 درصد افزایش یابد. در عوض ، طبق گفته های اتاق فکر ، محموله کالاهای آمریکایی به چین در سه ماهه اول سال 2020 نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش یافته است.

در آن “بدترین شکل قضیه،” پروژه های تحقیقاتی مبنی بر این که چین می تواند کالاهای آمریکایی را به ارزش 60 میلیارد دلار وارد کند – کمبود 129.6 میلیارد دلار از سطح پیش بینی شده در سال جاری.

خبر مرتبط  چین مسیر قطار باری جدیدی به اروپا را راه اندازی کرد - RT Business News
همچنین در rt.com
چرا چین برای هر بحران جهانی بهتر از سایر قدرتهای اقتصادی آماده استچین موافقت كرد كه خرید و فروش محصولات تولیدی ، انرژی و كالاهای كشاورزی آمریكا را حداقل در مدت دو سال حداقل 200 میلیارد دلار افزایش دهد. اندیشکده در ابتدا هشدار داد که بعید است که این اهداف محقق شود ، اما شیوع تاج ویروس “غیر واقعی را غیرممکن ساخت.”

هنگامی که ویروس بیشتر در چین و آسیا در حال طغیان بود و به اقتصاد منطقه آسیب می زد ، واشنگتن از انجام هر گونه امتیاز برای پکن خودداری کرد. اکنون دولت ترامپ فشار بیشتری به چین وارد کرده است و آن را مقصر شیوع و تهدید به اعمال تعرفه های جدید می دانند – علاوه بر آنهایی که با این توافق برجام نیز برداشته نشده است.

خبر مرتبط  مقامات می گویند که توافقنامه تجارت بین ایالات متحده و چین هنوز زنده است و با وجود تشدید تنش ها ، پیشرفت می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
خروج “Turbocharging”: ایالات متحده با درام های جنگ تجاری ضرب و شتم می کند تا زنجیره های عرضه را از چین خارج کندبراساس گزارشی که توسط کمیته ملی روابط ایالات متحده و چین و مشاوره گروه Rhodium منتشر شده است ، در بحبوحه جنگ تجاری ، سرمایه گذاری مستقیم چین در آمریکا به پایین ترین سطح خود از زمان رکود بزرگ سقوط کرد. این روند منفی امسال بدتر شده است ، زیرا در ماه های اول تنها 200 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم تازه اعلام شده دیده می شود ، در این گزارش آمده است و از دو کشور خواسته شده است تا با همكاری هرچه همه گیر اقتصاد جهانی را تضعیف كنند.

خبر مرتبط  ثروت میلیاردرهای آمریکایی در طول همه گیری بیش از 3 تریلیون دلار - RT Business News

با این حال ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیش از این اعلام کرد که حتی بحران اقتصادی فعلی مانع از تشدید تنش های تجاری با پکن نخواهد شد. روز جمعه ، او گفت که او است “بسیار پاره” در مورد خاتمه مرحله اول معاملات تجاری.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید