China Xpeng از نمونه اولیه اتومبیل های پرنده در نمایشگاه بزرگ اتومبیل پکن – RT Business News رونمایی کرد

شرکت خودروساز برقی چینی Xpeng فاش کرد که در حال کار بر روی یک مدل اتومبیل پرنده است و نمونه اولیه خودرو را در نمایشگاه پکن به نمایش گذاشت – بزرگترین رویداد بین المللی که از زمان شیوع بیماری همه گیر برای این صنعت برگزار شده است.

در حین نمایش ، که روز شنبه آغاز شد ، رقیب چینی سازنده خودروی آمریکایی تسلا گفت که می خواهد در فناوری اتومبیل های پرنده سرمایه گذاری کند. به گفته مدیرعامل آن ، He Xiaopeng ، این خودروساز بودجه استارت آپ تاکسی هوایی Xpeng Heitech را تأمین می کند که اکثریت سهام آن را در اختیار دارد.

خبر مرتبط  حجم معاملات بورس سهام مسکو برای ثبت رکورد جدید تاریخی در میان همه گیر شدن - RT Business News
همچنین در rt.com
سازنده چینی خودروهای الکتریکی Nio آماده به چالش کشیدن تسلا در بازارهای بزرگ جهانی استاین استارت آپ در پشت ساخت یک ماشین پرنده بسیار کم ارتفاع پهپادی مانند ، Kiwigogo لقب گرفته است. به گزارش اکسپنگ ، این وسیله نقلیه که به هشت توربوفن مجهز است می تواند دو مسافر را در ارتفاع بین پنج متر و تا 25 متر حمل کند. هایتک گفت که طی مدت هفت سال 15 حق ثبت اختراع در زمینه حقوق معنوی انحصاری خود به دست آورده است.

خبر مرتبط  بازار سهام روسیه در بالاترین سطح زمانی روبل رشد پایداری را نشان می دهد - RT Business News

با این حال ، این خودروی لیفتی هنوز در حال توسعه است و زمان عرضه آن در بازار مشخص نیست. سایر خودروسازان مانند تویوتا و صاحب ولوو جیلی نیز در حال کار بر روی فناوری مشابه هستند ، در حالی که گفته می شود جنرال موتورز در حال بررسی بازار تاکسی های هوایی است.
همچنین در rt.com
تولید انبوه اولین اتومبیل برقی روسی تا پایان سال آغاز می شودسازنده EV مستقر در گوانگژو جزئیات بیشتری را در مورد هزینه های صرف شده برای توسعه این فناوری بیان نکرد ، اما گفت که می خواهد قبل از گسترش قابل توجه سرمایه گذاری ، چشم اندازهای فضای تحرک مجهز به هوا را ارزیابی کند. Xpeng پس از برگزاری IPO موفق در بورس اوراق بهادار نیویورک ، سرمایه بزرگی را برای تحقیق و توسعه به دست آورد ، که به آن کمک کرد تا حدود 1.5 میلیارد دلار سرمایه جمع کند.

خبر مرتبط  دولت انگلیس پاکسازی Huawei چین را از عرضه 5G این کشور آغاز می کند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید