Big Pharma & Big Tech از Covid-19 پول نقد دریافت می کنید – اخبار تجاری RT

به دنبال آن شیوع ویروس کرونا میلیون ها نفر را از کار و ورشکستگی های بسیاری رها کرده است ، اما برای برخی دیگر بدبختی همه گیر معدن طلا است.

شرکت بیوتکنولوژی Relief Therapeutics سوئیس ، که امیدوار است بتواند داروی دو دهه خود را که به نام aviptadil یا RLF-100 علیه Covid-19 شناخته می شود ، دوباره استفاده کند ، قیمت سهام خود را در بورس اوراق بهادار داخلی 40،000 درصد امسال افزایش داد. قبل از شروع ویروس ویروس در سرتاسر جهان در ابتدای سال 2020 ، با هر سهم 0.001 فرانک سوئیس معامله می شد.

سهام آن در ماه آگوست به اوج تاریخی 0.8 فرانک سوئیس در هر سهم رسید ، پس از آنکه شرکت دارویی مستقر در ژنو و شریک آن آمریکایی-اسرائیلی NeuroRx اعلام کرد که بیماران Covid-19 بیمار جدی پس از سه روز درمان با RLF به سرعت از نارسایی تنفسی بهبود یافتند- 100 در حالی که از آن زمان تاکنون علاقه سرمایه گذاران تا حدی کاهش یافته است ، سهام شرکت در سال جاری 400 برابر افزایش یافت.

خبر مرتبط  شرکت های نفتی کوچکتر روسیه غول های انرژی را از بالای رتبه بندی WWF محیطی بیرون می کشند - RT Business News
همچنین در rt.com
آخرالزمان پس از کوید ، نابودی شهرها و آمازون قبرس را خریداری می کند: بانک ساکسو از پیش بینی های “ظالمانه” برای سال 2021 رونمایی می کنداین شرکت سوئیسی تنها شرکتی نیست که رشد نمایی داشته است. سهام شرکت های دارویی ، که برای دریافت واکسن ویروس کرونا مورد نیاز رقابت می کردند ، نیز افزایش یافت ، اما در “آهسته تر” سرعت به عنوان مثال ، سهام سازنده واکسن آمریکایی Novavax بیش از 3000 درصد در سال جاری سر به فلک کشید و یکی دیگر از تولیدکنندگان داروی آمریکایی ، Moderna را که بیش از 700 درصد سود داشت ، گرفت.

خبر مرتبط  خودکشی سابق فدراسیون فوتبال به Boom Bust می گوید - مرگ خرده فروشی ایالات متحده مدت زمان طولانی بود و کروավիր ویروس فقط ناخن نهایی در تابوت بود - RT Business News

شرکت بیوتکنولوژی آلمان BioNTech ، که واکسنی را به همراه Pfizer تولید کرده است ، در سال جاری تا 250 درصد افزایش یافت ، در حالی که سهام شریک ایالات متحده در همین مدت فقط پنج درصد افزایش یافت.

یک توسعه دهنده دیگر ، Vaxart ، در حال کار بر روی واکسنی به شکل قرص به جای استفاده از گلوله است. علیرغم نگرانی از اینکه واکسن خوراکی نتواند سهم خود را از بازار از غولهای صنعت بگیرد ، سهام آن هنوز بیش از 2000 درصد تجمع یافت.
همچنین در rt.com
در حالی که میلیون ها نفر در میان بیماری همه گیر دست و پنجه نرم می کنند ، ثروت میلیاردرها به 10.2 تریلیون دلار می رسدداروسازی بزرگ تنها حوزه ای نیست که سرمایه گذاران را به خود جلب می کند. بخش فناوری و خدماتی که باعث می شود مردم خسته نشوند و وسایل ضروری را تحویل نگیرند نیز بسیار موفق بود. در حالی که بسیاری از خرده فروشان و کسانی که در بخش خدمات کار می کنند متلاشی می شوند ، مانند آمازون ، فیس بوک و نتفلیکس بازدهی دو رقمی داشتند.

خبر مرتبط  طبق گزارش ها ، مایکروسافت و بایدانس مکالمه های TikTok را پس از سیگنال های مختلط از کاخ سفید متوقف می کنند - RT Business News

حتی آن سرویس هایی که قبل از همه گیری از محبوبیت کمتری برخوردار بودند ، بازدهی چشمگیری داشتند. به عنوان مثال ، قیمت سهام سرویس چت ویدیویی Zoom ، که میلیون ها نفر را مجبور به کار و تحصیل از خانه می کند ، امسال بیش از 470 درصد تجمع یافت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید