Ambani هند از سلطنت برکنار شد زیرا سرمایه دار بزرگ چینی ثروتمندترین مرد آسیا شد – RT Business News

با نزدیک شدن به پایان سال ، میلیاردر میلیارد دلاری در بطری های چینی و سرمایه گذار واکسن ، Zhong Shanshan ، با پیشی گرفتن از رهبر دیرینه منطقه ، Mukesh Ambani ، بزرگ بازرگان هند ، به ثروتمندترین مرد جدید در آسیا تبدیل شده است.

با بازگشت ثروت به ژانویه به 7 میلیارد دلار ، از آن زمان ثروت زونگ حدود 71 میلیارد دلار افزایش یافته است ، بر اساس شاخص میلیاردر بلومبرگ تنها جف بزوس رئیس آمازون و الون ماسک مدیر عامل تسلا در سال جاری درآمد بیشتری در میان ثروتمندترین افراد کره زمین کسب کرده اند. . بنابراین برآورد ثروت میلیاردر چینی به رقم عظیم 77.8 میلیارد دلار افزایش یافت و او را در جایگاه یازدهم لیست قرار داد ، درست قبل از آمبانی رئیس Reliance Industries.

خبر مرتبط  ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده با رکورد 1 تریلیون دلار با رسیدن بیت کوین به بالاترین سطح چشم نواز - RT Business News
همچنین در rt.com
1٪ ثروتمندتر باعث انتشار بیش از دو برابر CO2 در نیمه فقیرترین بشریت – آکسفام می شوددر حالی که آمبانی به مقام دوم ثروتمندترین آسیا سقوط کرده است ، اما خیلی عقب نیست. وی طی 12 ماه گذشته بیش از 18 میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کرد ، به این معنی که اکنون 76.9 میلیارد دلار برآورد می شود.

این تاجر 66 ساله چینی اوایل سال جاری میلادی شهرت پیدا کرد ، زمانی که شرکت آب که تقریباً ربع قرن پیش تاسیس کرد ، Nongfu Spring ، تجارت خود را در هنگ کنگ آغاز کرد. این شرکت با استفاده از IPO موفق خود بیش از 1.1 میلیارد دلار سرمایه جمع کرد و ثروت Zhong را بالاتر برد و اجازه داد به رتبه های برتر ثروتمندان چین بپیوندد و در نهایت مقام اول را کسب کند.

خبر مرتبط  Boeing برای پایان دادن به تولید 747 Jumbo Jet پس از 50 سال - RT Business News
همچنین در rt.com
ایلان ماسک بیل گیتس را پشت سر می گذارد تا دومین ثروتمندترین فرد روی کره زمین شودشرکت نوشیدنی تنها پروژه ای نیست که به موفقیت زونگ دامن می زند. این میلیاردر همچنین شرکت دارویی چینی Wantai Biological را کنترل می کند که در ماه آوریل در شانگهای منتشر شد. سهام موجود در شرکت ، که در حال تولید واکسن ویروس کرونا ویروس بینی است ، در اوایل سال جاری بیش از 2000 درصد افزایش یافت.

خبر مرتبط  اوپک + تصمیم گرفت تا کاهش تولید نفت تا ژوئیه را حفظ کند - وزیر انرژی روسیه - RT Business News

زونگ قبل از مراجعه به آب بطری در ساخت و ساز ، روزنامه نگاری کار می کرد و شرکت دارویی Yangshengtang را تأسیس کرد. به گفته بلومبرگ ، او لقب “گرگ تنها” را به دست آورده است ، زیرا به ندرت در محافل عمومی ظاهر می شود یا موافق صحبت با خبرنگاران است و به گفته بلومبرگ ، او نه درگیر سیاست است و نه با گروه های تجاری در ارتباط است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید