ALROSA پیشرو در تولید جهانی الماس در میان بیماری همه گیر Covid-19 – پوتین – اخبار کسب و کار RT

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در دیدار با سرگئی ایوانف ، مدیرعامل این شرکت ، گفت: معدنچی روسی جواهرات ALROSA در طی شیوع ویروس کرونا ، مقام اول تولید جهانی الماس را به دست آورده است.

“صنعت معدن جواهرات و الماس در جهان در وضعیت بسیار دشواری قرار گرفته است. بسیاری از رقبای ALROSA عملاً تولید خود را متوقف کرده اند ، تعداد زیادی از کارمندان خود را اخراج می کنند و در آستانه ورشکستگی قرار دارند. “ پوتین گفت.

خبر مرتبط  بیماری همه گیر کروناویروس می تواند دو برابر بد برای جنگ جهانی باشد - جنگ جهانی - مک کینزی - RT Business News

وی افزود که “ALROSA ، که بزرگترین شرکت استخراج الماس در کشور است ، اکنون به بزرگترین شرکت در جهان تبدیل شده است.”

ALROSA بیش از 90 درصد تولید الماس روسیه را تشکیل می دهد. بیماری همه گیر این شرکت را مجبور کرد تا تولید آن در برخی از زمینه های خود را در ماه مه برای مدت کوتاهی متوقف کند.

خبر مرتبط  هشدار بانک جهانی هشدار داد: بیماری همه گیر کروناویروس ممکن است 60 میلیون نفر را در فقر شدید قرار دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
ویروس کرونا ویروس فروش الماس را تقریباً متوقف می کندطبق گفته های این شرکت ، فروش الماس خشن آن در سپتامبر سال گذشته 28 درصد رشد کرده و به 328.2 میلیون دلار رسیده است. همچنین الماس های صیقلی به ارزش 7.8 میلیون دلار فروخت.

در سال 2018 ، ALROSA یک سپرده جدید الماس در منطقه شمال شرقی روسیه یاکوتیا افتتاح کرد. این پروژه توسط رئیس جمهور پوتین آغاز شد و وی گفت این زمینه جدید است “رهبری روسیه در بازار جهانی الماس را تقویت خواهد کرد.”

به گفته رئیس جمهور روسیه ، “روسیه کشوری با ثروت عظیم طبیعی است و الماس یاکوتیا یکی دیگر از گنجینه های ملی است که ما به آن افتخار می کنیم.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  چین می گوید ایالات متحده با تحریم TikTok - قوانین تجارت جهانی را نقض کرد - RT Business News