1٪ ثروتمندتر باعث انتشار بیش از دو برابر CO2 در نیمه فقیرترین بشریت می شود – Oxfam – RT Business News

تحقیقات موسسه خیریه مبارزه با فقر Oxfam و موسسه محیط زیست استکهلم نشان می دهد که انتشار دی اکسید کربن از سال 1990 تا 2015 60 درصد افزایش یافته است. این گزارش ثروتمندترین یک درصد را مسئول 15 درصد از این انتشارات می داند.

این میزان بیش از دو برابر دی اکسیدکربن است که توسط نیمه فقیرتر جهان منتشر می شود. مطالعه همچنین نشان داد که 10 درصد ثروتمندترین جمعیت جهان ، شامل حدود 630 میلیون نفر ، مسئول 52 درصد از انتشارات جهانی در آن دوره است. در سطح جهانی ، این 10 درصد کسانی را تشکیل می دهد که درآمدشان بالاتر از 35000 دلار در سال است و یک درصد ثروتمندترین کسانی هستند که بیش از 100000 دلار درآمد دارند.

خبر مرتبط  بزرگترین مالک دکل دریایی جهان ورشکستگی می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
یکی دیگر از مشت های مکنده فقرا در بحران Covid-19 ، زیرا مطالعه جدید نشان می دهد که 1٪ برتر انگلیس از 17٪ درآمد کشور برخوردار استاین گزارش هشدار می دهد که مصرف بی رویه بی رویه و اعتیاد کشورهای ثروتمند به حمل و نقل کربن بالا ، جهان را خسته می کند “بودجه کربن” تیم گور ، رئیس سیاست ، حمایت و تحقیقات در Oxfam و نویسنده گزارش ، گفت که ، “مصرف بیش از حد ثروتمندان به بحران آب و هوا دامن می زند ، اما این جوامع فقیر و جوانان هستند که هزینه آن را پرداخت می کنند. چنین نابرابری شدید کربن نتیجه مستقیم دهه ها تلاش دولت های ما در رشد اقتصادی کاملاً نابرابر و متراکم کننده کربن است. “

این مطالعه گفت که با کاهش سهولت قفل شدن محصولات مربوط به Covid ، انتشار کربن به سرعت برمی گردد. اگر تولید گازهای گلخانه ای سال به سال کاهش پیدا نکند ، در دهه آینده ، 10 درصد ثروتمندترین افراد جهان برای بالا بردن سطح بالاتر از حد احتمال افزایش دما 1.5 درجه سانتیگراد کافی هستند ، حتی اگر بقیه مابقی جهان بلافاصله انتشار آنها را به صفر رساند.

خبر مرتبط  ایالات متحده برای جلوگیری از Nord Stream 2 ، حاکمیت اروپا را زیر پا می گذارد ، اتحادیه اروپا باید به عقب بجنگد - نماینده آلمان در RT - RT Business News
همچنین در rt.com
DESPOTIC DOZEN: 12 الیگارشی برتر ایالات متحده اکنون 1 تریلیون دلار در کل ثروت دارند – بیش از تولید ناخالص داخلی بلژیک و اتریش“بهترین هدف ممکن ، قابل دفاع از نظر اخلاقی این است که همه بشریت زندگی مناسبی داشته باشند ، اما [the carbon budget] توسط ثروتمندان در ثروتمند شدن استفاده شده است “ گفت گور.

خبر مرتبط  کشورهای BRICS + برای جلوگیری از ملوانان دلار و مست در مطبوعات ، سیستم های مالی خود را دارند - George Galloway - RT Business News

این مقاله تحقیقاتی می گوید حمل و نقل یکی از عوامل اصلی رشد در انتشار گازهای گلخانه ای است ، به طوری که مردم در کشورهای ثروتمند تمایل فزاینده ای به رانندگی با اتومبیل هایی با آلایندگی زیاد مانند SUV و پروازهای بیشتر نشان می دهند. “این مربوط به افرادی نیست که هر سال یک تعطیلات خانوادگی دارند ، بلکه افرادی هستند که هر ماه پروازهای طولانی مدت انجام می دهند – این گروه نسبتاً کمی از مردم است” گور اضافه کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید