یک مقام سابق صندوق بین المللی پول هشدار می دهد که رویداد “انفجار” می تواند DOLLAR ایالات متحده را جمع کند ، هشدار می دهد – سابق صندوق بین المللی پول هشدار می دهد – RT Business News

به گفته ژو مین ، مدیر ارشد سابق صندوق بین المللی پول (IMF) ، وضعیت دلار آمریکا به عنوان ارز غالب جهانی در معرض خطر از بین رفتن به دلیل افزایش بدهی دولت است.

هشدار وی در حالی صورت می گیرد كه انتظار می رود ایالات متحده اقدامات محرك مالی خود را برای تسكین یك نتیجه اقتصادی از همه گیر Covid-19 كاهش دهد. کنگره دور جدیدی از امداد را در نظر گرفته است که احتمالاً بیش از بیش از 2 تریلیون دلار در اوایل سال جاری حداقل 1 تریلیون دلار هزینه دارد.

ژو که از سال 2011 تا 2016 معاون مدیر عامل صندوق بین المللی پول معاون مدیر عامل صندوق بین المللی پول بود ، گفت: با اینكه صندوق ذخیره فدرال آمریكا همچنان سیاست های تهاجمی پولی خود را برای كاهش كمیت ادامه می دهد ، خطر از دست رفتن ناگهانی اعتماد به نفس دلار افزایش می یابد. مؤسسه ملی تحقیقات مالی در دانشگاه Tsinghua در پکن.

خبر مرتبط  ترس همه گیر و افزایش قیمت کشورهای را به سمت ذخیره مواد غذایی سوق می دهد - گزارش - RT Business News

وی گفت: “نگرانی این نیست که آیا دلار آمریکا در آینده شاهد کاهش 30 درصدی انباشت باشد ، بلکه آیا یک واقعه انفجاری رخ خواهد داد که باعث از دست رفتن ناگهانی اعتماد به نفس دلار آمریکا و فروپاشی بازار آن شود ، “ زو به پست صبح صبح چین جنوبی گفت.

خبر مرتبط  روسیه انتظار دارد اوپک + کاهش تولید نفت را در ماه آگوست کاهش دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
“جهانی که در حال فروپاشی دلار است به حالت جهانی طلا برمی گردد” – پیتر شیفوی افزود: در همین زمان ، شرکت ها نسبت به بحران مالی جهانی 2008 بسیار آسیب پذیرتر از جهان شده اند ، زیرا محیط پایین نرخ بهره وام شرکت ها را به شدت تقویت کرده است. این مقام مسئول توضیح داد كه در حالی كه پرخاشگری فدرال رزرو آمریكا در كاهش شرایط مالی موفق شده است كه روند نزولی بیشتر در اقتصاد را متوقف كند ، شركتها هنوز هم می توانند ورشكسته شوند زیرا اینكه با هنجار جدیدی كه در آن مجدداً كار باید با اقدامات دوری اجتماعی انجام شود ، ورشكست می شوند. بحران coronavirus بیشتر از آنچه انتظار می رفت ادامه داشته است.

خبر مرتبط  گزارش Huawei ممکن است مجوز ساخت مرکز تحقیق 500 میلیون دلاری در انگلستان را دریافت کند - گزارش - RT Business News

“بنابراین ، این سوال که آیا یک بحران مالی وجود خواهد داشت ، بستگی به این دارد که آیا یک شرکت بزرگ بعدی ورشکستگی خواهد بود یا خیر ، از این رو به افزایش در نرخ پیش فرض شرکت منجر می شود و منجر به یک بحران بدهی مستقل می شود.” زو گفت

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید