یورو دلار آمریکا را به عنوان پرکاربردترین واحد پولی جهان شکست می دهد – RT Business News

انجمن ارتباطات بین المللی مالی بین بانکی در سراسر جهان (SWIFT) اعلام کرد دلار آمریکا به یورو به عنوان ارز شماره یک معاملات جهانی برای اولین بار در نزدیک به هشت سال باخته است.

به گزارش بلومبرگ به نقل از داده های ماهانه SWIFT ، آخرین باری که یورو در رتبه اول قرار گرفت فوریه 2013 بود.

داده های SWIFT ، که پرداخت بین المللی مرزی را برای بیش از 11000 موسسه مالی در 200 کشور انجام می دهد ، نشان داد که ارز واحد اتحادیه اروپا در ماه گذشته بیشترین استفاده را داشته است. پس از آن دلار ، سپس پوند انگلیس و ین ژاپن دنبال شد. در مکان پنجم دلار کانادا قرار داشت که یوان چین را به جایگاه ششم رسانده است.

خبر مرتبط  آمریکایی ها تریلیون دلار پول نقد جمع کردند در میان همه گیری و عدم اطمینان انتخابات ریاست جمهوری - مورگان استنلی - RT Business News
همچنین در rt.com
سیتی بانک هشدار می دهد که انتشار واکسن Covid می تواند باعث سقوط دلار آمریکا شودآمار نشان داد که 37.8 درصد از انتقال نقدی SWIFT در ماه اکتبر به یورو انجام شده است که نسبت به یک سال قبل شش درصد افزایش داشته و بالاترین سطح از فوریه 2013 است. میزان استفاده از دلار آمریکا به 37.64 درصد کاهش یافت که 4.6 واحد درصد کاهش داشت.

خبر مرتبط  به گفته Boom Bust - RT Business News ، بیت کوین با عبور از عدم اطمینان انتخابات در بازار ، از پشت بام شلیک می کند

ارز آمریکایی بیش از 11 درصد نسبت به اوج مارس خود ضعیف شده است ، براساس شاخص بلومبرگ که آن را در برابر سبدی از همتایان بزرگ اندازه گیری می کند. تحلیلگران پیش بینی می کنند که ارزش گذاری آن بیشتر افت کند.

هنوز هم ، بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) در گزارش ماه ژوئن خود گفت که دلار آمریکا همچنان یک نیروی مسلط در امور مالی بین المللی است. طبق BIS ، “حدود 85 درصد از کل معاملات ارزی در برابر دلار آمریکا انجام می شود. این ارز ذخیره اصلی جهان است که 61 درصد از ذخایر رسمی ارز را تشکیل می دهد.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  روسیه ممکن است آزمایش آزمایشی ارز دیجیتال ملی خود را در کریمه آغاز کند - RT Business News