یوان چین در برابر دلار آمریکا تقویت می شود ، حتی می تواند رشد کند – RT Business News

این هفته یوان چین (رنمینبی) با ضعیف شدن دلار آمریکا و بهبود سریع اقتصاد چین پس از شیوع ویروس کرونا ، به بالاترین سطح خود در برابر یورو از ماه مه 2019 رسیده است.

یوان چین در خشکی و برون مرزی در هفته جمعه افزایش هفتگی در برابر دلار را افزایش داد. در طی یک هفته ، رنمینبی حدود یک درصد افزایش یافت ، از سطح بالاتر از 6.83 در برابر دلار تا نرخ فعلی 6.75.

اگر یوان به پیشروی در برابر دلار ادامه دهد یا حداقل از آخرین سودهای خود چشم پوشی نکند ، ممکن است در میان همتایان آسیایی خود بهترین عملکرد را داشته باشد. براساس داده های بلومبرگ ، رنمینبی با افزایش بیش از چهار درصدی از پایان سه ماهه ژوئن ، بیشترین سود سه ماهه ثبت شده را به خود اختصاص داده است.

خبر مرتبط  غول های بزرگ شرکت های بزرگ جهانی به ترامپ و طرفدارانش پشت می کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
سرمایه گذاران جهانی با وجود عدم اطمینان ویروس کرونا و تنش با ایالات متحده ، همچنان پول نقد را به چین می ریزندبراساس چشم اندازهای مختلف ، ارز چین می تواند در برابر دلار آمریکا بیشتر پیش رود. گلدمن ساکس انتظار دارد که یوان خشکی در یک سال به 6.5 دلار در هر دلار تقویت شود ، در حالی که تحلیلگران JP Morgan معتقدند که یوان ممکن است داشته باشد “بیشتر آماده برای رفتن.”

“با ورود دلار به این کاهش ارزش دلار ، در این فضای ضعیف دلار ، (یوان) تا حدودی عقب مانده است” الکس ولف ، رئیس استراتژی سرمایه گذاری آسیا در بانک خصوصی JP Morgan ، به CNBC گفت.

خبر مرتبط  قیمت نفت خام ایالات متحده می تواند بدترین وضعیت روز جهان را با ثبت نام از فضای ذخیره سازی ثبت کند - RT Business News

در حالی که از پایین ترین سطح دو ساله در ابتدای ماه سپتامبر فاصله داشت ، دلار همچنان در هفته جاری با ضرر مواجه شد. شاخص دلار که یورو در برابر سبد ارز را ردیابی می کند ، در روز جمعه به 92.83 ، از بالاتر از 93.33 در 11 سپتامبر ، سقوط کرد.
همچنین در rt.com
یوان چین برای تبدیل شدن به سومین ارز ذخیره بزرگ جهان در پشت دلار و یورو – مورگان استنلیچین به یکی از معدود اقتصادهای بزرگ تبدیل شده است که در بحران ویروس کرونا توانست از سقوط در رکود اقتصادی جلوگیری کند. به عقیده تحلیلگران ، صادرات شدید که برای چندین ماه متوالی در حال افزایش بود ، باعث رونق دوباره اقتصاد چین و پول ملی آن شد.

خبر مرتبط  غول خرده فروشی انگلیس Debenhams احتمالاً سقوط خواهد کرد ، و 12000 شغل را در معرض خطر قرار می دهد - RT Business News

“مهمترین مورد برای رنمینبی ، این بهبود اقتصادی قوی تا حدودی به دلیل جهش در تجارت خالص بوده است” جولیان ایوانز-پریچارد ، اقتصاددان چینی در Capital Economics گفت. “با توجه به اینکه چین برای بهبودی برجسته تر از سایر کشورها در حال انجام است ، موقعیت خارجی آن در یک دهه قوی ترین است و از نظر استانداردهای جهانی بازدهی غیر منتظره ای در خشکی دارد ، اما هنوز فرصت برای دستاوردهای بیشتر وجود دارد.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید