یوان چین در برابر دلار آمریکا تقویت می شود ، حتی می تواند رشد کند – RT Business News

این هفته یوان چین (رنمینبی) با ضعیف شدن دلار آمریکا و بهبود سریع اقتصاد چین پس از شیوع ویروس کرونا ، به بالاترین سطح خود در برابر یورو از ماه مه 2019 رسیده است.

یوان چین در خشکی و برون مرزی در هفته جمعه افزایش هفتگی در برابر دلار را افزایش داد. در طی یک هفته ، رنمینبی حدود یک درصد افزایش یافت ، از سطح بالاتر از 6.83 در برابر دلار تا نرخ فعلی 6.75.

اگر یوان به پیشروی در برابر دلار ادامه دهد یا حداقل از آخرین سودهای خود چشم پوشی نکند ، ممکن است در میان همتایان آسیایی خود بهترین عملکرد را داشته باشد. براساس داده های بلومبرگ ، رنمینبی با افزایش بیش از چهار درصدی از پایان سه ماهه ژوئن ، بیشترین سود سه ماهه ثبت شده را به خود اختصاص داده است.

خبر مرتبط  هند بررسی ضد انحصاری سو intoاستفاده ادعای Google در بازار تلویزیون های هوشمند را آغاز می کند - گزارش - RT Business News
همچنین در rt.com
سرمایه گذاران جهانی با وجود عدم اطمینان ویروس کرونا و تنش با ایالات متحده ، همچنان پول نقد را به چین می ریزندبراساس چشم اندازهای مختلف ، ارز چین می تواند در برابر دلار آمریکا بیشتر پیش رود. گلدمن ساکس انتظار دارد که یوان خشکی در یک سال به 6.5 دلار در هر دلار تقویت شود ، در حالی که تحلیلگران JP Morgan معتقدند که یوان ممکن است داشته باشد “بیشتر آماده برای رفتن.”

“با ورود دلار به این کاهش ارزش دلار ، در این فضای ضعیف دلار ، (یوان) تا حدودی عقب مانده است” الکس ولف ، رئیس استراتژی سرمایه گذاری آسیا در بانک خصوصی JP Morgan ، به CNBC گفت.

خبر مرتبط  بازده صنعتی آلمان رکورد نزولی دارد - RT Business News

در حالی که از پایین ترین سطح دو ساله در ابتدای ماه سپتامبر فاصله داشت ، دلار همچنان در هفته جاری با ضرر مواجه شد. شاخص دلار که یورو در برابر سبد ارز را ردیابی می کند ، در روز جمعه به 92.83 ، از بالاتر از 93.33 در 11 سپتامبر ، سقوط کرد.
همچنین در rt.com
یوان چین برای تبدیل شدن به سومین ارز ذخیره بزرگ جهان در پشت دلار و یورو – مورگان استنلیچین به یکی از معدود اقتصادهای بزرگ تبدیل شده است که در بحران ویروس کرونا توانست از سقوط در رکود اقتصادی جلوگیری کند. به عقیده تحلیلگران ، صادرات شدید که برای چندین ماه متوالی در حال افزایش بود ، باعث رونق دوباره اقتصاد چین و پول ملی آن شد.

خبر مرتبط  روسیه انتظار دارد اوپک + کاهش تولید نفت را در ماه آگوست کاهش دهد - RT Business News

“مهمترین مورد برای رنمینبی ، این بهبود اقتصادی قوی تا حدودی به دلیل جهش در تجارت خالص بوده است” جولیان ایوانز-پریچارد ، اقتصاددان چینی در Capital Economics گفت. “با توجه به اینکه چین برای بهبودی برجسته تر از سایر کشورها در حال انجام است ، موقعیت خارجی آن در یک دهه قوی ترین است و از نظر استانداردهای جهانی بازدهی غیر منتظره ای در خشکی دارد ، اما هنوز فرصت برای دستاوردهای بیشتر وجود دارد.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید