یوان چین به قوی ترین سطح در برابر دلار آمریکا از سال 2018 رسیده است – RT Business News

واحد پول چین ، یوان ، در برابر دلار آمریکا تقریباً به بالاترین سطح سه ساله رسیده است. این تجمع اندکی بعد از سنجش ضعف داده های مربوط به مشاغل ایالات متحده در بازارهای بزرگ برگزار می شود و همچنان که چین به بهبود جدی خود از Covid-19 ادامه می دهد.

براساس اطلاعات بلومبرگ ، یوان خشکی در روز دوشنبه با 0.3٪ افزایش به 6.4114 دلار در دلار رسید. این بدان معناست که واحد پول چین همه ضررهای خود را در اوایل سال جاری بازیابی کرده و به بالاترین سطح خود در برابر دلار از ژوئن 2018 رسیده است. یوان در برابر سایر ارزها نیز صعود کرد. شاخص CFETS RMB که عملکرد یوان در برابر دلار آمریکا و همچنین 23 ارز دیگر را ردیابی می کند ، تقریباً در بالاترین سطح سه ساله قرار داشت.

خبر مرتبط  آژانس سازمان ملل هشدار می دهد که جهانگردی جهانی با بدترین رکورد مواجه است - RT Business News
همچنین در rt.com
چین می گوید قصد ندارد دلار آمریكا را با یوان دیجیتال سرنگون كندقدردانی از یوان پس از ناامید کردن اطلاعات مشاغل ایالات متحده در روز جمعه انجام می شود. این گزارش نشان داد که 266000 نقش در آوریل ایجاد شده است – فقط حدود یک چهارم آنچه تحلیلگران انتظار داشتند – باعث نگرانی در مورد سرعت بهبود اقتصادی ایالات متحده و پایین آمدن دلار می شود. دلار در جمعه کوتاه مدت به پایین ترین حد خود در بیش از دو ماه گذشته رسید.

خبر مرتبط  هشدارهای گسترده گروه صنعت هشدار می دهد که منع گسترده پنبه چینی توسط ایالات متحده می تواند "خرابی" ایجاد کند - RT Business News

“یوان به تقویت خود ادامه خواهد داد ، زیرا به غیر از دلار ضعیف ، پول چین نیز با ورود سرمایه و مازاد تجاری بزرگ حمایت می شود” تامی اونگ ، مدیر عامل خزانه داری و بازارهای DBS هنگ کنگ ، به بلومبرگ گفت.
همچنین در rt.com
روسیه دلار و یورو را از ذخایر به نفع طلا و یوان کاهش می دهدبا این حال ، تحلیلگر معتقد است که بانک مرکزی چین تلاش خواهد کرد تا سود سریع یوان را کاهش دهد ، البته بدون دخالت مستقیم. اگر ارز چینی خیلی سریع و خیلی تقویت شود ، بر رقابت صادرات چین تأثیر می گذارد.

خبر مرتبط  پکن متعهد شد که "نهادهای خارجی غیرقابل اعتماد" را پس از اقدامات ایالات متحده برای ممنوع کردن برنامه های TikTok و WeChat محدود کند - اخبار تجاری RT

یوان به طور فزاینده ای جذاب می شود ، زیرا دومین اقتصاد بزرگ جهان همچنان به سرعت از بیماری همه گیر ویروس کرونا بهبود می یابد. طبق آخرین داده های گمرک ، تجارت خارجی چین در چهار ماه اول سال 2021 نسبت به یک سال قبل 28.5 درصد جهش داشته و اقتصاد چین در سه ماهه اول با رکورد 18.3 درصد رشد کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید