یوان چین برای تبدیل شدن به سومین ارز ذخیره بزرگ جهان در پشت دلار و یورو – Morgan Stanley – RT Business News

با پیش بینی پکن برای استفاده بیشتر از یوان در سطح بین المللی ، براساس پیش بینی مورگان استنلی ، پول چین می تواند به وضعیت سومین ارز ذخیره بزرگ جهان در 10 سال گذشته برسد.

تحلیلگران این بانک در گزارشی که جمعه منتشر شد ، به نقل از CNBC ، گفت: سهم یوان در دارایی های ذخیره ارزی جهانی می تواند بیش از دو برابر از سطح فعلی آن دو درصد باشد و از سهم ین ژاپن و پوند انگلیس پیشی بگیرد.

طبق برآوردهای آنها ، واحد پول چین که رسماً به آن رنمینبی یا RMB می گویند ، می تواند تا سال 2030 به پنج تا 10 درصد دارایی ذخیره برسد.
همچنین در rt.com
چین در حال گسترش آزمایش آزمایشی یوان دیجیتال است تا سال 2022 آماده شودخبر مرتبط  اتومبیل های خودمختار ممکن است قبل از پایان دهه - بزرگترین خودروساز جهان - RT Business News در جاده ها قرار بگیرند

“[This target] با توجه به افتتاح بازار مالی در چین ، ادغام رو به رشد بازار سرمایه مرزی که در بازار سهام و درآمد ثابت مشاهده می کنیم و نسبت فزاینده ای از معاملات مرزی چین که در RMB انجام می شود ، غیر واقعی نیست. “ جیمز لرد ، استراتژیست بین المللی مورگان استنلی گفت.

همه اینها حاکی از آن است که بانک های مرکزی جهانی به عنوان بخشی از ذخایر خود باید RMB بیشتری داشته باشند.

این بانک با وجود تأثیر بیماری همه گیر ویروس کرونا در اقتصاد چین و همچنین سایر نقاط جهان ، چشم انداز مثبت خود را نسبت به یوان تغییر نداده است. آخرین پیش بینی ، پیش بینی قبلی که در ابتدای سال گذشته توسط این بانک انجام شده بود را تأیید می کند. بیشتر و بیشتر بانک های مرکزی در سراسر جهان به تدریج یوان را در صندوق های خود ذخیره می کنند. طبق گفته مورگان استنلی ، حداقل 10 تنظیم کننده ارز سال گذشته ارز خود را به ذخایر فارکس خود اضافه کردند که تعداد کل دارندگان آن به 70 نفر رسید.

خبر مرتبط  حفاری های نفتی ایالات متحده در نقاط مهم شیلنگ در حال توقف است - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه از کشورهای دیگر BRICS می خواهد دلار دلار آمریکا را به نفع تجارت با ارزهای ملی تخلیه کنندداده های صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) نشان می دهد که سهم رنمینبی در ذخایر جهانی از زمانی که در سبد ارزهای ذخیره اصلی صندوق بین المللی پول در اکتبر 2016 قرار گرفت ، دو برابر شده است. در آن زمان ، سهم یوان به یک درصد رسیده بود و اکنون آن ایستاده است با 2.02 درصد رقبای اصلی آن – ین و پوند انگلیس – به ترتیب 5.7 و 4.43 درصد سهم دارند. دلار آمریکا تقریباً 62 درصد سهام جهانی فارکس و یورو بیش از 20 درصد را تشکیل می دهد.

خبر مرتبط  دلار فارغ از انتخاب رئیس جمهور آمریکا - پیتر شیف - اخبار تجاری RT کاهش می یابد

در حالی که برخی از تحلیلگران خاطرنشان كردند كه یوان به این زودیها نمی خواهد دلار را از جایگاه اصلی خارج كند ، اما سایر پیش بینی ها حاكی از آن است كه یورو در بازارهای جهانی قدرت خود را از دست داده است. در اوایل سال جاری ، استراتژیست های گلدمن ساکس هشدار دادند که این موارد وجود دارد “نگرانی های واقعی در مورد طول عمر دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره”.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید