یوان چین با بیشترین سود هفتگی همسالان آسیایی را شکست می دهد – اخبار تجاری RT

تقویت یوان در برابر دلار آمریکا در پایان هفته ادامه دارد و در میان بهبود اقتصادی چین ، بیشتر ارزهای منطقه آسیا را افزایش می دهد.

داده های بلومبرگ نشان می دهد که معاملات ارز چین در سرزمین اصلی در صبح جمعه با نیم درصد جهش به 6.6789 دلار در هر دلار آمریکا رسید. یوان خشکی که به طور رسمی با نام renminbi یا RMB شناخته می شود ، از ساعت 7 صبح به وقت گرینویچ هنوز 0.3 درصد در برابر دلار رشد داشت ، در حالی که renminbi دریایی حدود 0.2 درصد رشد داشت.
همچنین در rt.com
Standard Chartered هشدار می دهد که دلار آمریکا طی چند سال آینده در مسیر “کاهش قابل توجه” استخبر مرتبط  اوپک + ممکن است افزایش تولید نفت خام را به تأخیر بیندازد ، اما یک چشم به شیل آمریکا نگاه می کند - RT Business News

افزایش ارزش پول چین در حالی صورت می گیرد که دومین اقتصاد بزرگ جهان همچنان از بحران ویروس کرونا برگشت می کند ، در حالی که سایر اقتصادهای بزرگ هنوز در تلاش هستند تا در میان افزایش تعداد عفونت ها به مسیر خود برگردند.

اقتصاد چین در سه ماهه سوم 4.9 درصد رشد کرد و صادرات و واردات این کشور در ماه سپتامبر به شدت افزایش یافت. یوان قرار است اکتبر را با حدود 1.5 درصد سود به پایان برساند. در سال جاری تاکنون به میزان قابل توجهی تقویت شده و در برابر دلار حدود چهار درصد افزایش یافته است.

خبر مرتبط  پروفسور وولف به Boom Bust گفت: ترامپ مذاکرات با چین را فقط "موضع گیری انتخاباتی رئیس جمهور در انتخابات دشوار" لغو می کند

برخی از تحلیل گران می گویند که آنها فضا برای راهپیمایی ارز چین را همچنان بالاتر می بینند. با توجه به مدیریت جهانی ثروت UBS ، دومنیک اشنایدر ، “ستاره ها واقعاً به صف شده اند” برای یوان قوی تر
همچنین در rt.com
میلیاردرهای چینی ثروت خود را با وجود بحران ویروس کرونا ، با سرعت رکورد افزایش می دهند“مازاد حساب جاری در حال رشد ، به دلیل صادرات قوی تر و کسری تراز تعادل خدمات ، تمایل به حمایت از ارز قوی تر در سه ماهه آینده دارد” او در اوایل این هفته به CNBC گفت ، داده های اقتصادی قوی و “حمل عملکرد” ​​یوان می تواند رشد بیشتر را تسهیل کند. بازده عملکرد به استراتژی اشاره دارد که به موجب آن سرمایه گذاران از تفاوت بین سود پرداختی و سود به دست آمده سود می برند.

خبر مرتبط  سهام جهانی در میان تنش های فزاینده بین ایالات متحده و چین کاهش می یابد - RT Business News

یوان چین ممکن است ظرف 10 سال به سومین ارز ذخیره بزرگ جهان تبدیل شود ، تحلیلگران مورگان استنلی پیش بینی کرده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید