یوان چین با بیشترین سود در 12 سال گذشته به پایان رسید – RT Business News

واحد پول چین پس از بهترین عملکرد خود در بیش از یک دهه گذشته ، توجه سرمایه گذاران را به عنوان یک دارایی امن از نوسانات جلب کرده است.

رنمینبی در خشکی در دوره سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر تقریبا چهار درصد سود کسب کرد که بیشترین میزان از اوایل سال 2008 است. همتای دریایی آن بیش از چهار درصد پیشرفت کرد. این میزان از ارزهای سنتی گروه 10 مانند فرانک سوئیس و ین ژاپن فراتر رفت.

تحلیلگران می گویند موفقیت پکن در مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 و عواقب اقتصادی آن موجب تحسین و سرمایه گذاری شده و به گمانه زنی ها مبنی بر تبدیل یوآن به یک پناهگاه جدید برای ریسک پذیری دامن زده است.

یوان دریایی بوده است “در این دوره زمانی نوسان کمتری وجود دارد و نقدینگی در ارز نسبت به بسیاری از ارزها کاملاً خوب است” برد بختل ، رئیس جهانی ارز جفری ها ، در یک وبلاگ TOPLive بلومبرگ گفت. “چین کارهای زیادی در زمینه بهبود بازارهای سرمایه خود و دسترسی به این بازارها انجام داده است و احتمالاً ادامه خواهد داشت که باعث بهبود نقدینگی و جذب جریان سرمایه می شود.”
همچنین در rt.com
فعالیتهای تولید چین با بهبود از بحران کووید ، همچنان در حال گسترش استخبر مرتبط  دراماتیک ترین سال در تاریخ نفت - RT Business News

در این هفته ، سرمایه گذاران یوان دریایی را به بالاترین سطح خود از ماه مه 2019 رساندند ، این ارز در روز پنجشنبه به 0.8 درصد رسیده بود که بیشترین میزان در سه ماه گذشته است. داده ها نشان داد که موجودی بدهی های حاکم بر چین در سال جاری تا اوت 22 درصد افزایش یافته است.

پیش بینی می شود چین پس از ضربه زدن به بهره وری جهانی ویروس کرونا ، تنها اقتصاد بزرگ در سال جاری باشد. اقتصاددانان بررسی شده توسط بلومبرگ انتظار دارند که تولید ناخالص داخلی این کشور 2.1 درصد در مقایسه با کاهش 4.4 درصدی در ایالات متحده افزایش یابد.

خبر مرتبط  اقتصاد هند نشان می دهد علائم بهبودی زود هنگام پس از خاموش شدن شدید Covid-19 - خبرنامه RT Business

به گفته بچل ، رنمینبی اکنون اغلب به اندازه فرانک یا استرلینگ در روز می کند. معاملات با این ارز بین 2016 و 2019 رشد 41 درصدی داشته است.

بیشتر بخوانید: اقتصاد ایالات متحده تحت خرد شدن بدهی و افزایش قدرت چین رو به زوال است – ری دالیو

تحلیلگران هنوز هم به برخی از خطرات و موانع استفاده گسترده از یوان با وجود تأثیر فزاینده آن اشاره می کنند. داده های صندوق بین المللی پول نشان داد که در حالی که ذخایر جهانی پول چین به 2.1 درصد افزایش یافته است ، در حالی که دو سال پیش 1.4 درصد بود ، اما بیش از 60 درصد سهام هنوز به ارز ایالات متحده ارز دارند. آنها همچنین می گویند که ارز چین می تواند در برابر نوسانات پیش از انتخابات ایالات متحده آسیب پذیر باشد.

خبر مرتبط  IEA هشدار می دهد - اگر coronavirus بازگردد ، تقاضای انرژی جهانی دوباره متلاشی می شود - RT Business News

“بحث سیاسی به طور طبیعی بر روی روابط تجاری ایالات متحده و چین متمرکز خواهد شد ، با سوالات احتمالی در مورد تداوم معامله فاز یک ، و اینکه آیا اقدامات تجاری جدید احتمالاً در نظر گرفته می شود ،” چانگ وی لیانگ ، استراتژیست کلان در بانکداری DBS در سنگاپور ، گفت. “این می تواند تنش ها را برانگیزد و تجار یوان را محتاط نگه دارد.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید