یوان دیجیتال چین می تواند جایگزین بیت کوین شود و به هژمونی دلار آمریکا پایان دهد – RT Business News

پیش بینی می شود ارز دیجیتال مستقل چین که سال آینده به مردم عرضه می شود ، جایگزین پول کاغذ شود. تحلیلگران می گویند که حتی ممکن است تعادل جهانی قدرت اقتصادی تغییر کند.

هفته گذشته بانک مردم چین برنامه هایی را برای آماده سازی ارز دیجیتال مستقل خود به موقع برای بازی های المپیک زمستانی 2022 اعلام کرد. محاکمات محدود در حال حاضر در چهار شهر در سراسر کشور در حال انجام است.

وی گفت: “سال ها بعد به گذشته نگاه خواهیم کرد ، دو رویداد تاریخی تعریف شده در سال 2020 ، همه گیر کورو ویروس و دیگر موارد خواهد بود [China’s] ارز دیجیتال ، “ یک محقق ارشد با مرکز تحقیقات مالی دیجیتال دانشگاه پکن ، زو یوان ، پیش از این در پست صبح چینی جنوبی گفت.

پکن ضمن شروع مطالعات در مورد واحد دیجیتالی خود تا سال 2014 ، استفاده از تمام ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین را متوقف کرده است. از سال 2017 و با رعایت آیین نامه مربوط به کلاهبرداری و پولشویی ، معاملات Cryptocurrency در حدود 100 صرافی در کشور متوقف شده است. “آنها فرصتی را برای رهبر جهانی بودن در اینجا می بینند ،” اندرو پولک ، بنیانگذار و رئیس تحقیقات اقتصادی در Trivium چین (مشاور مستقر در پکن) توسط گفته بلومبرگ نقل شده است.

خبر مرتبط  اوبر نبرد دادگاه دوم را برای مبارزه با ممنوعیت لندن آغاز می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
بیت کوین مراقب باشید؟ پس از ممنوعیت تمام ارزهای رمزپرداخت چین “نزدیک به انتشار سکه دیجیتالی خود باشیدکارشناسان می گویند برنامه های چین نگرانی هایی را درباره تهدید جدید برای تسلط مالی ایالات متحده ایجاد کرده است. طبق گفته های آدیتی کومار و اریک روزنباخ از دانشکده هاروارد کندی ، نسخه دیجیتالی renminbi چینی در نهایت می تواند به ایران و سایر کشورها اجازه دهد تا راحت تر از تحریم های آمریکا بپرهیزند یا پول را جابجا کنند بدون اینکه توسط واشنگتن مشخص شود. آنها در مقاله ای برای امور خارجه توضیح دادند كه روزی ممكن است بدون عبور از سیستم های پرداخت بین المللی مبتنی بر دلار ، ارز دیجیتال را از مرزها انتقال دهد.

خبر مرتبط  ناوگان عظیم 117 تانکر نفت خام فوق العاده ارزان به چین می آورد - RT Business News

وزیر امور خارجه خزانه داری آمریکا ، هنری پائولسون اظهار داشت كه تهدید برای وضعیت دلار به عنوان ارز ممتاز در جهان است “یک نگرانی جدی نیست.” وی ادعا كرد كه حتی اگر یوان دیجیتالی ثابت كند كه در سراسر دنیا بسیار همراه است ، به دلار آمریكا بسیار اعتماد می شود و نفت و سایر کالاهای اساسی هنوز هم در آن قیمتی دارند.

با این حال ، به گفته مدیرعامل Sino Global Capital متیو گراهام ، یوان دیجیتال می تواند سایر کشورها و افراد خارج از کشور را ترغیب کند تا با فناوری و ارز چین سوار شوند.

خبر مرتبط  رئیس جمهور اتریش می خواهد Nord Stream 2 تکمیل شود ، می گوید این یک "پروژه تجاری" است و هیچ ارتباطی با حادثه ناوالنی ندارد
همچنین در rt.com
چین سال آینده یوان دیجیتال را برای جایگزین کردن پول نقد به بازار عرضه خواهد کرد“این بسیار ممکن است که سایر کشورها چارچوب چین را اتخاذ کنند ، و سپس یک مزیت حرکت اول به یک اثر شبکه قوی تبدیل شود ،” وی به بلومبرگ گفت و افزود: “این بهترین سناریو برای چین است.”

یوان دیجیتال با شماره تلفن هوشمند دارنده مرتبط خواهد شد و معاملات از طریق یک برنامه انجام می شود. کاربران می توانند با ضربه زدن به تلفن ها ، پول را بین حساب ها منتقل کنند ، دقیقاً مثل دستیابی به تغییر پول نقد فیزیکی. ارز مناقصه قانونی خواهد بود ، بنابراین می تواند بدون نیاز به بانک به عنوان واسطه مبادله شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید