یوان دیجیتال تهدیدی برای سیستم های پولی جهانی نیست ، رئیس سابق بانک مرکزی چین – RT Business News می گوید

ارز دیجیتال مستقل جدید چین به دلیل توانایی پردازش پرداخت ها و مدیریت معاملات ارزی به طور همزمان می تواند تجارت مرزی را تغییر دهد.

این به گفته رئیس سابق بانک مردم چین ، ژو شیائوچوان ، که به مجمع مالی شانگهای گفت که یکی از مزایای عمده استفاده از سیستم دیجیتال این است که اجازه می دهد هم پرداخت ها و هم تبدیل ارز در زمان واقعی اتفاق بیفتد.

“اگر مبادله ارز در لحظه معامله خرده فروشی محقق شود و نظارت بر آن مبادله وجود داشته باشد … امکانات جدیدی برای اتصال بهمراه می آورد” وی به نقل از South China Morning Post گفت.

خبر مرتبط  ویروس کرونا ویروس شکاف 28 تریلیونی دلاری در اقتصاد جهانی - RT Business News

ژو ، که در سال 2018 به عنوان رئیس بانک مرکزی چین استعفا داد ، گفت مهم است که توجه داشته باشیم که پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (همانطور که به طور رسمی شناخته می شود) به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات پذیرفته شده جهانی مانند دلار آمریکا و یورو.
همچنین در rt.com
یوان دیجیتال چین هژمونی دلار آمریکا را جابجا می کند و بیت کوین به مسابقه می پیوندد ، سرمایه گذار به RT گزارش Keizer گزارش می دهد“اگر شما مایل به استفاده از آن هستید ، یوان می تواند برای تجارت و سرمایه گذاری استفاده شود” او گفت. “اما ما مانند Libra نیستیم و جاه طلبی برای جایگزینی ارزهای موجود نداریم.”

به گفته ژو ، پکن به جای به چالش کشیدن چارچوب های نظارتی ارزی و سیستم های پولی ، می خواست مصرف کنندگان و بازرگانان خارج از کشور را ترغیب کند که به تدریج پرداخت دیوان دیجیتال را بپذیرند.

خبر مرتبط  تعرفه های ایالات متحده از هر لحاظ "ضد مثمر" است و اروپا باید پاسخ دهد - Airbus - RT Business News

در ماه مه ، بانک مردم چین برنامه هایی را برای آماده سازی ارز دیجیتال مستقل خود به موقع برای بازی های المپیک زمستانی 2022 اعلام کرد. پیش بینی شده بود که ارز دیجیتال جایگزین پول نقد در گردش شود. دادگاه های محدود در حال حاضر در شهرهای بزرگ کشور در حال انجام است.

خبر مرتبط  شرمندگی از ثروت؟ جف بزوس رکورد ثروت خود را در برابر بدبختی کورو ویروس شکسته است - RT Business News

دومین خرده فروش آنلاین بزرگ چین JD.com اخیراً برای آزمایش ارز دیجیتال به ارزش 20 میلیون یوان (بیش از 3 میلیون دلار) با بانک مرکزی این کشور همکاری کرده است.

این شرکت تجارت الکترونیکی در جشنواره خرید Double Twelve خود در این آخر هفته نزدیک به 20000 سفارش با استفاده از یوان دیجیتال مشاهده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید