یوان جراحی یکی از بهترین ارزهای جهان در سال جاری است – RT Business News

معاملات ارز چین در خارج از سرزمین اصلی در روز سه شنبه به بالاترین سطح در 17 ماه گذشته رسید ، و یوان دریایی روند صعودی خود را به 6.7136 دلار در هر دلار آمریکا رساند. یوان روز چهارشنبه کمی عقب نشینی کرد و در 6.7910 معامله شد.

بازار ارز یوآن خشکی برای تعطیلات ملی «هفته طلایی» بسته بود و معاملات روز جمعه از سر گرفته شد.

“نرخ ارز یوان به طور عمده توسط عرضه و تقاضای بازار تعیین می شود. بانک مرکزی از نرخ ارز یوان به عنوان ابزاری برای مقابله با اختلالات ناشی از اصطکاک تجاری استفاده نخواهد کرد. “ بانک مرکزی کشور در گزارش سیاست پولی سه ماهه دوم خود گفت.

خبر مرتبط  اقتصاد جهانی از زمان جنگ جهانی دوم با شدیدترین بحران روبرو است - وزیر امور خارجه ژاپن - RT Business News

به عنوان بخشی از توافق تجاری فاز یک با ایالات متحده در ژانویه امضا شد ، پکن توافق کرد ارز خود را برای دستیابی به یک مزیت تجاری رقابتی کاهش ندهد.

تحلیلگران می گویند سرمایه گذاران در حال خرید یوان هستند زیرا بهبود چین در مسیر درست است در حالی که انتظار می رود دلار آمریکا تضعیف شود. یوان یکی از بهترین ارزهای عملکردی در سال جاری است زیرا چین پس از مهار موفقیت آمیز شیوع Covid-19 در این کشور ، مازاد تجاری گسترده ای را افزایش داده است.

خبر مرتبط  فروش تجارت الکترونیکی مسکو در حین قفل شدن کورو ویروس 40٪ رشد کرد - RT Business News
همچنین در rt.com
حرکت روی دلار: یوان چین با بیشترین سود در 12 سال گذشته یک چهارم به پایان می رسدبه گفته پل ماکل ، رئیس تحقیقات ارزی بازارهای در حال ظهور در HSBC ، انتظار می رود که یوان تا پایان سال اندکی به 6.70 دلار در هر دلار افزایش یابد تا اینکه در پایان سال 2021 بیشتر از 6.60 شود. وی همچنین تسریع در اوراق قرضه را پیش بینی می کند خرید توسط سرمایه گذاران جهانی.

تحلیلگران می گویند ، افزایش تقاضای سرمایه گذاران برای یوان برای خرید سهام و اوراق قرضه چینی بیشتر ، ارزش پول را نیز افزایش می دهد.

خبر مرتبط  صادرکننده برتر غلات جهان ، روسیه علیرغم همهگیری Covid-19 ، منابع جهانی را بالا نگه می دارد - RT Business News

“جذابیت یوان در مورد افرادی که حرکت اولیه باند واگن را از دست داده اند و در حال بازی” گرفتن “هستند ، طنین انداز است.” استفان اینس ، استراتژیست ارشد بازارهای جهانی در شرکت سرمایه گذاری AXI ، به South China Morning Post گفت. “رگولاتورها همچنین نسبت به یوان قوی تر بسیار باز هستند زیرا [China] می خواهد هم بازار اوراق قرضه و هم سهام خود را ارتقا دهد. “

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید