یخ شکن هسته ای روسیه اولین سفر قطب شمال به مسیر دریای شمال را به پایان رساند – RT Business News

طبق گفته اپراتور ناوگان یخ شکن هسته ای این کشور ، Arktika ، جدیدترین یخ شکن هسته ای مجهز به Arktika ، اولین مأموریت خود در قطب شمال را به مسیر دریای شمال (NSR) به پایان رسانده است.

اولین کشتی در اوایل ماه جاری برای عزیمت به سفر آغازین خود از بندر مورمانسک حرکت کرد و یک ناو حمل بار خشک را به ورودی خلیج اوب در قطب شمال روسیه هدایت کرد. یخ شکن پیش از شروع مأموریت بعدی خود در سراسر NSR ، برای تأمین مجدد تجهیزات در اواسط ماه دسامبر به مورمانسک بازگشت.

خبر مرتبط  بوئینگ ممکن است 10٪ در میان بحران کورو ویروس و 737 MAX فیکسو کارکنان را کاهش دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه شروع به ساخت بزرگترین و قدرتمندترین یخ شکن هسته ای جهان برای سفرهای دریایی قطب شمال می کند“سفر Arktika به خلیج Ob نشان داده است که کارایی بالایی در دریا دارد ،” لئونید ایرلیتسا ، مشاور مدیر ارشد اجرایی AtomFlot گفت.

به گفته این مقام ، خدمه فرصتی پیدا کردند تا به شناور عادت کنند و عملکرد آن را ارزیابی کنند.

‘Arktika’ گل سرسبد پروژه 22220 است ، که ناوگان روسی جدیدی از بزرگترین و قدرتمندترین یخ شکن های هسته ای دنیا را شاهد خواهد بود. یخ شکن برای خلبانی مستقل کشتی ها ساخته شده است. طرح پیش نویس مضاعف این امکان را می دهد که هم در آبهای قطب شمال و هم در مصب رودخانه های قطبی مورد استفاده قرار گیرد.

خبر مرتبط  ادعاهای هفتگی بیکاری ایالات متحده برای اولین بار از اواسط ماه مارس به زیر 1 میلیون نفر کاهش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
آخرین و قدرتمندترین یخ شکن هسته ای روسیه در اولین سفر در قطب شمال حرکت می کندساخت آن در ژوئن 2016 در سن پترزبورگ آغاز شد. سال آینده ، شناور با یک موتور پیشرانه الکتریکی جدید در سمت راست به منظور افزایش ظرفیت قدرت کشتی ، تأمین می شود.

خبر مرتبط  علی بابا با همکاری سازنده دارو Sinovac برای ایجاد بستری برای تلقیح واکسن کرونا ویروس - RT Business News

این پروژه جاه طلبانه شامل چهار یخ شکن مجهز به هسته ای دیگر است که دو مورد از آنها “The Sibir” و “Ural” در سالهای آینده به بهره برداری می رسند. یخ شکن ‘Yakutia’ در دست ساخت است ، در حالی که ‘Chukotka’ در مراحل اولیه توسعه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید