گوگل و فیس بوک در مبارزه با اتهامات دولت به پیمان مخفی برای تقلب در بازار تبلیغات آنلاین همکاری خواهند کرد – گزارش – RT Business News

گزارش شده است که گوگل و فیس بوک پیشگامان سیلیکون ولی پیش بینی کرده اند که در صورت مواجهه با یک پرونده قضایی ضد انحصارى ، یک معامله محرمانه برای دستکاری در بازار تبلیغات ممکن است افشا شود.

در شکایتی که هفته گذشته ارائه شد ، تگزاس و 9 ایالت دیگر این دو نفره را متهم کردند که در معامله ای برای تقسیم بازار سودآور توافق کرده اند ، در حالی که گوگل موافقت کرده در صورت عدم پشت سر گذاشتن رقابت مستقیم ، حق امتیاز فیس بوک را بدهد. این پیمان محرمانه پس از شخصیت “جنگ ستارگان” رمزگذاری شد و در حالی که نام دقیق آن از نسخه اصلاح شده دادرسی که در دسترس عموم بود حذف شد ، نسخه اولیه ای که توسط وال استریت ژورنال مشاهده شد می گوید که به “آبی جدی” معروف بود.

خبر مرتبط  واشنگتن ممکن است به Huawei چین اجازه دهد لوازم تراشه حیاتی برای تجارت غیر 5G خود را دریافت کند - گزارش - RT Business News
همچنین در rt.com
ده ایالت آمریكا از گوگل به دلیل تبانی با فیس بوك برای جعل بازار تبلیغات آنلاین شكایت می كننددر حالی که نسخه نهایی فقط می گفت که این دو شرکت آگاه بودند که توافق آنها می تواند تحقیقات ضد انحصاری را آغاز کند ، پیش نویس سند بررسی شده توسط WSJ جزئیاتی از توافق غیرقانونی ادعا شده را شرح داد. نسخه پیش نویس ذکر شده در گزارش می گوید گوگل و فیس بوک با این توافق کردند “همکاری و کمک به یکدیگر در پاسخگویی به هر اقدام ضد انحصاری ،” و “هرگونه ارتباط دولتی مربوط به توافق نامه را بلافاصله و به طور کامل به طرف دیگر اطلاع دهید.“گفته می شود کلمه” ضد انحصار “کمتر از 20 بار در قراردادهای شرکت ذکر شده است.

خبر مرتبط  اتومبیل های خودمختار ممکن است قبل از پایان دهه - بزرگترین خودروساز جهان - RT Business News در جاده ها قرار بگیرند

هر دو شرکت هرگونه تخلف را انکار کرده اند و فیس بوک این ادعاها را خوانده است “بی اساس” گوگل گفت كه توافق نامه های مرتبط با تهدیدات ضد انحصاری بسیار رایج است ، این ادعاها را نادرست توصیف كرده و اصرار دارد كه غول فناوری همكارشان داده های ویژه ای دریافت نكند.
همچنین در rt.com
چرا ایالات متحده می خواهد فیس بوک را از هم بپاشد؟ RT’s Boom Bust پاسخ داردچندین جزئیات دیگر از نسخه نهایی دادخواست مانند ارزش ادعایی معامله نیز حذف شد. گزارش پیش نویس حاکی از آن است که فیس بوک معامله را در نظر گرفته است “نسبتاً ارزان” در مقایسه با رقابت مستقیم. به نقل از وال استریت ژورنال ، به نقل از پیش نویس سند ، در چهارمین سال معامله ، شرکت رسانه های اجتماعی قرار بود سالانه نیم میلیارد دلار برای حراج های تبلیغاتی تحت مدیریت گوگل هزینه کند.

خبر مرتبط  پیتر شیف به بوم بوست می گوید - تقاضای طلا به عنوان یک جایگزین پولی به طرز چشمگیری افزایش می یابد - RT Business News

شکایتی که گوگل را به اقدامات انحصاری در بازار جستجوی آنلاین متهم می کند ، به بخشی از اقدامات قانونی علیه این غول فناوری تبدیل شده است. به دنبال این پرونده قضایی به رهبری تگزاس ، تلاش ضد انحصاری دیگری از 35 ایالت انجام شد که گوگل را به فعالیت های ضد رقابتی برای ایجاد انحصار در جستجوی آنلاین و تبلیغات جستجو متهم کرد. اتهامات مشابهی توسط وزارت دادگستری ایالات متحده مطرح شد كه در ماه اكتبر از این شركت شکایت كرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید