گمانه زنی های بازار و نه تقاضای واقعی ، نفت روسیه را به پایین ترین نرخ 20 سال فرو برد – RT Business News

نوسانات موجود در بازار نفت عمدتاً ناشی از بیماری همه گیر کوروی ویروس و عدم توافق بین اوپک و صادرکنندگان اصلی نفت است. با این حال ، برخی از تحلیلگران بر این باورند که عوامل بیشتری در مسیر بازار وجود دارد.

قیمت مخلوط نفت اورال روسی در تاریخ 2 آوریل به 10.54 دلار در هر بشکه (CIF روتردام) سقوط کرد ، که ضعیف ترین سطح از مارس 1999 است. با وجود اینکه از آن زمان موفق به بازگشت دوباره شد ، این تجمع می تواند کوتاه مدت و فقط یک واکنش به یک احتمال بزرگ باشد نارک آواکیان ، تحلیلگر مستقل اقتصادی ، به توافق نامه نفت ، گفت که در توافق نامه نفت ، توضیح داد که تقاضا در میان همه گیر و افزایش جهانی تولید نفت کاهش می یابد.

“مازاد نزدیک به 20 میلیون بشکه در روز وضعیت فاجعه بار است ،” وی گفت: وی افزود ، انبارهای نفت خام از فضای خارج شده و برخی شرکت ها را مجبور به دادن مقداری روغن می کنند.
همچنین در rt.com
نشست اضطراری اوپک + که در تاریخ 9 آوریل برگزار می شودخبر مرتبط  مرگ نفت ایالات متحده - RT Business News

در حالی که اکثر تحلیلگران بر این باورند که Covid-19 و عدم اطمینان در مورد محدودیت های جدید تولید ، قطعاً اصلی ترین عوامل غرق شدن در قیمت نفت است ، وضعیت فعلی در بازار انرژی می تواند نتیجه گمانه زنی های گسترده باشد ، به گفته رستم تانکایف ، کارشناس برجسته روسی اتحادیه صنعتگران نفت و گاز و رئیس مشاوره Infotek- ترمینال.

“این شر ضروری است که با هر بحران همراه است ، آن را دلالان می نامند ،” این استراتژیست در مصاحبه تلفنی گفت. “وقتی بازار بسیار ناپایدار است ، معاملات انجام شده توسط آنها کاملاً مؤثر است. در طی چند روز ثروت حاصل می شود ، اینگونه است [George] سوروس ثروتمند شد. ”

بیشتر بخوانید

تانكانف معتقد است كه آشفتگی نمی تواند دوام زیادی داشته باشد ، زیرا همه ی شركت كنندگان بازار در برابر آن مقاومت می كنند. علاوه بر این ، وی انتظار دارد که در آینده نزدیک خلط عرضه به پایان برسد ، زیرا روغن کم نه تنها شرکت های شیل آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد ، بلکه تولید کنندگان آمریکایی و خاورمیانه را نیز برای تولید سوخت موتور مصنوعی تحت تأثیر قرار می دهند. هر دوی اینها فقط درصورتی که تجارت خام حدود 60 دلار در هر بشکه باشد مقرون به صرفه است و فروپاشی آنها باعث می شود بازار 10 میلیون بشکه در روز محروم شود ، که برای افزایش تقاضا کافی است.

خبر مرتبط  چین به American Express اجازه می دهد با وجود افزایش تنش با ایالات متحده ، وارد بازار پر سود خود شود - RT Business News

همه تحلیلگران از این پیش بینی پشتیبانی نمی کنند ، با سرگئی سووروف ، تحلیلگر ارشد در Premier BCS ، اشاره کرد که اکنون همه چیز به این بستگی دارد که شیوع تاج ویروس تا چه مدت ادامه داشته باشد. “در حال حاضر اوضاع در حال بهبود نیست ، آسیب اقتصادی همچنان بالا است و اگر قرنطینه چندین ماه ادامه یابد ، حتی می تواند حتی بیشتر شود.” او گفت.

جدا از مهار ویروس کشنده ، موفقیت مذاکرات بین روسیه و اعضای اوپک ، که انتظار می رود هفته آینده برگزار شود ، می تواند کلید دیگری برای حل بحران باشد. وی گفت: “در صورت توافق جدید قیمت نفت حتی بیشتر خواهد شد. حتی اگر تولیدکنندگان آمریکایی هم وارد این برنامه شوند ، حتی بهتر است [the output cuts]، “ گفت اقتصاددان والری میرونوف ، معاون مرکز پژوهشکده توسعه در دانشکده عالی اقتصاد.

خبر مرتبط  ایالت کالیفرنیا می تواند دوباره کارخانه تسلا را روشن کند ... حتی اگر الون مسک تولید خود را آغاز کرده است - RT Business News

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا گفته است كه وی هرگز هوادار كارتل “غیرقانونی” اوپك نبوده است. با این حال ، تحلیلگران بر این باورند که توافق نامه وسیع تر می تواند ابزاری مؤثر برای حل بحران فعلی باشد ، زیرا توافق قبلی نتوانسته نتایج بلند مدت را به بار آورد.

“شکل قبلی توافق اوپک باید دیر یا زود وجود خود را متوقف کند.” آندری کلپاکوف ، محقق ارشد موسسه پیش بینی اقتصادی آکادمی علوم روسیه (IEF RAS) ، به RT گفت. اگر این سناریو باشد [with the participation of the US] به واقعیت تبدیل می شود ، این مکانیزم مؤثرتر برای ثبات بازار است. “

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید