گفتگوی سخت ترامپ درباره ایران – افزایش قیمت نفت – اما موضوعات تقاضا و ذخیره سازی همچنان ادامه دارد – RT Business News

معامله گران از تهدیدهای رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ برای غرق كردن قایقهای گشت ایران در خلیج فارس برای افزایش شدید آینده نفت ، فقط چند روز پس از كمبود ذخیره و كم تقاضا ، معیار WTI آمریكا را زیر صفر قرار دادند.

قراردادهای ماه ژوئن برای نفت خام وست تگزاس میانجی روز پنجشنبه در بورس کالای نیویورک با 16.87 دلار به ازاء هر بشکه افزایش یافت و برای روز دوم مستقیم 19 درصد افزایش یافت. نفت خام برنت ، معیار بین المللی نیز با رشد تقریباً پنج درصدی به 21.33 دلار در هر بشکه رسید. این درحالی است که قراردادهای WTI در ماه مه با قیمت معادل 37.63 دلار در هر بشکه معامله شد.
همچنین در rt.com
سقوط بازار نفت آمریكا در نزاع تاریخی با افت منفی رو به رو استخبر مرتبط  43٪ تلفن های هوشمند فعال جهانی تا سال 2023 آماده 5G خواهند شد - RT Business News

تحلیلگران و کارگزاران نفتی بین المللی به طور یکسان افزایش این بخش را به سخنان تهاجمی ترامپ نسبت به تهران نسبت دادند.

تهدیدات جنگ همیشه عامل مهمی در افزایش قیمت نفت بوده است. حمیدرضا عزیزی ، عضو بازدید کننده در انستیتوی امور بین الملل و امنیت آلمان (SWP) پیشتر به RT گفته بود.

افشاگری ترامپ مبنی بر اینکه او به نیروی دریایی ایالات متحده دستور داده بود در صورت تهدید ، قایق های گشت ایرانی را غرق کند “احتمال تجدید تنش در خاورمیانه ، یک منطقه بزرگ تولید نفت ، که معامله گران همیشه به منظور کاهش تولید محصولات و صادرات در صورت تشدید اوضاع ، ترجمه می کنند.” گفت: Bjornar Tonhaugen ، رئیس بازارهای نفت در Ristad Energy ، در یادداشت تحقیقاتی روزانه به نقل از ناظر بازار.

خبر مرتبط  آیا عربستان سعودی می تواند توافق اوپک را تا سال 2022 تمدید کند؟ - اخبار تجاری RT

با این حال ، بسیاری معتقد بودند که تهدید جنگ واقعی بین ایالات متحده و ایران نسبتاً کم است.
همچنین در rt.com
‘ترامپ فقط با تهدید به تیراندازی به اسلحه های ایرانی می خواهد به نظر برسد و قیمت نفت را بالا ببرد.در حالی که قیمت معاملات آتی WTI عمدتاً توسط یک چسب روغن در انبارها و تقاضای رکود به دلیل قفل شدن کوروی ویروس در سرتاسر ایالات متحده رانده می شد ، شاخص جهانی از ضرب و شتم یک جنگ قیمتی که عربستان سعودی ظاهراً علیه روسیه آغاز کرده بود ، با تولیدکنندگان شیل آمریکایی برخوردار بود. گرفتن صدمه از فاجعه.

هفته گذشته جنگ با آتش بس خاتمه یافت ، زیرا اوپك ، روسیه و سایر تولیدكنندگان نفت توافق كردند كه تولید خود را با 10 میلیون بشكه در روز ، از ماه مه آغاز كنند. با این حال ، خبری از تعطیلی Covid-19 از ایالات متحده و اروپا به هند نیست ، اما احتمالاً این تقاضا کم است.

خبر مرتبط  ناوگان عظیم 117 تانکر نفت خام فوق العاده ارزان به چین می آورد - RT Business News

“طوفان نفت تمام نشده است اما حداقل فعلاً از تحرکات ناخوشایند تیتر چند روز گذشته کمتر است.” به گفته Carlo Alberto De Casa ، تحلیلگر ارشد در ActiveTrades ، اما می افزاید که در طولانی مدت وی نیاز به کاهش بیشتر تولید از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و دیگران را می بیند.
همچنین در rt.com
آیا ترامپ برای نجات صنعت نفت آمریکا به جنگ با ایران خواهد رفت؟برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید