گزارش Huawei ممکن است مجوز ساخت مرکز تحقیق 500 میلیون دلاری در انگلستان را دریافت کند – گزارش – RT Business News

به گزارش ساندیس تایمز ، غول مخابراتی چینی هواوی قرار است با تأیید دولت انگلیس ، یک مرکز 400 میلیون پوندی (494 میلیون دلار) برای توسعه فناوری تراشه در قلب سیلیکون فن انگلیس کسب کند.

این شرکت چینی می خواهد این تاسیسات را در روستای ساوستون ، هفت مایلی کمبریج بسازد. این منطقه به دلیل خوشه شرکت های پیشرفته فناوری ، اغلب به “سیلیکون فن” گفته می شود. این میزبان ، از جمله دیگر ، مهمترین ARM Holdings ژاپن است ، و مرکز جدید هواوی نیز تنها 15 دقیقه از دفتر مرکزی آن مستقر است.

براساس این گزارش ، پیش از این به شورای محلی توصیه شده بود كه درخواست هواوی را به طور كامل تصویب كنند ، و قرار است در مورد مرحله اول تا پنجشنبه تصمیم بگیرد.

خبر مرتبط  استاد می گوید پیش بینی ریکاوری سریع چین ممکن است بیش از حد به پایان رسیده باشد ، پروفسور RT Business's Boom Bust - RT Business News
همچنین در rt.com
واشنگتن عقب نشینی می کند و به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تا با هواوی بر اساس استانداردهای 5G همکاری کننداعتقاد بر این است که این مرکز از سال آینده به بهره برداری برسد و 400 نفر را در آن استخدام کند و برای تحقیق و توسعه تراشه ها برای استفاده در شبکه های باند پهن استفاده خواهد شد – همان فناوری ای که ایالات متحده در تلاش است مانع دسترسی این شرکت شود.

واشنگتن بر متحدین خود از جمله انگلیس فشار آورده است تا هواوی را به طور کامل از شبکه های 5G منع کند و ادعا می کند که این شرکت مستقر در شنزن تهدید کننده امنیت ملی از طریق پیوندهای ادعایی خود با دولت چین است. هواوی این ادعاها را تکذیب کرده است. در اوایل سال جاری ، انگلیس تصمیم گرفت به شرکت اجازه دهد در شبکه های تلفن همراه نسل بعدی خود شرکت کند.

گرچه لندن از دخالت هواوی 5G در سهم بازار 35 درصد جلوگیری كرد و آن را از تهیه تجهیزات به “قطعات حساس” واشنگتن از این شبکه ناراضی بود. در ماه ژانویه ، برخی سناتورهای آمریکایی گفتند كه این تصمیم تهدید می كند كه روابط بین دو كشور قطع شود. رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ حتی محدود کردن دسترسی انگلیس به اطلاعات مشترک بین ملتهای “پنج چشم” را نیز در نظر گرفت.

اگرچه سرانجام دولت ترامپ از این تهدید خودداری کرد ، اما این کار به کارزار فشار خود علیه فروشنده چینی ادامه داد. علاوه بر لیست سیاه این شرکت ، ایالات متحده سعی کرد آن را از تجهیزات نیمه هادی جهانی که برای تولید تجهیزات و تلفن های هوشمند 5G ضروری هستند ، قطع کند.

خبر مرتبط  مسیر دریای قطب شمال روسیه به 32 میلیون تن در سال جاری می رسد - Rosatom - RT Business News

آخرین اقدام ایالات متحده که هواوی را هدف قرار داده ، قبلاً نگرانی هایی را در انگلستان ایجاد کرده است. به نقل از رویترز ، مقامات امنیتی انگلیس در حال بررسی اثر احتمالی این محدودیت ها هستند و به اپراتورها گفته اند که از ترس اینکه این تحریم ها می تواند توانایی شرکت چینی در حفظ منابع را مختل کند ، از تجهیزات هوآوی کافی برخوردار باشند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید