گزارش ها – اخبار بازرگانی RT – عربستان سعودی ممکن است یکی از بالاترین حجم نفت خود را قبل از شروع توافق اوپک به آمریکا بفروشد

بلومبرگ گزارش داد ، پیش از آغاز قطع تاریخی نفت که توافق تولیدکنندگان عمده در ماه مه به توافق رسیده بودند ، عربستان سعودی می تواند روزانه 600000 بشکه نفت خام را به متحد خارج از کشور آمریکا بفروشد.

این گزارش با استناد به یک مقام صنعت سعودی که با تخصیص به پالایشگاه های آمریکایی آشنا است ، می تواند حجم روزانه این پادشاهی را در ماه آوریل به ایالات متحده فروخته باشد.

یک گزارش قبلی صادرات گسترده ریاض را حتی بالاتر می برد. طبق گزارش CNBC ، محموله های سعودی از فوریه تا مارس بیش از دو برابر افزایش یافته است (از 366،000 بشکه در روز به 829.540 بشکه در روز افزایش یافته است). بنابراین محموله های نفت خام مارس به 25 میلیون بشکه رسید که بالاترین رقم از دسامبر 2018 است.

خبر مرتبط  بیش از 60 درصد مسافران قصد دارند سفرهای خود را در دنیای پس از همه گیر کاهش دهند - بررسی IATA - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
با وجود کاهش تاریخی تولید ، بازار نفت قبل از ماه ژوئن شاهد روند بهبودی نخواهد بوداین گزارش ادعا می کند که آمار ماه آوریل در حال افزایش سریع است ، زیرا تنها در دو هفته اول حدود 1.46 میلیون بشکه در روز نفت سعودی به بنادر آمریکا ارسال می شود. با این حال ، گزارش بلومبرگ نشان می دهد كه آرامكو برخی از محموله های آوریل خود را بارگیری كرد ، و خاطرنشان كرد: مبلغ حمل شده از آن زمان كاهش یافته است.

ریاض با افزایش بیش از 12 میلیون بشکه در روز ، تولید را رکورد زد و بازار را در حال غرق شدن با نفت پس از عدم موفقیت در یافتن زمینه مشترک کاهش تولید جدید با مسکو در جریان مذاکرات در اوایل ماه مارس ، سیل زد. با سقوط توافق قبلی اوپک + فشارها بر قیمت نفت که قبلاً در حال حرکت وحشی بوده اند ، فشار وارد کرده است زیرا همه گیر Covid-19 تقاضای جهانی برای نفت خام را فلج کرد.

خبر مرتبط  Huawei برای ساخت بزرگراه های فوق پیشرفته و پیشرفته روسیه - مشارکت RT News News

اوضاع وخیم بازار نفت سازندگان عمده را وادار به گفتگوهای اضطراری در هفته گذشته کرد که نتیجه آن توافق تاریخی جدیدی بود. با این حال ، افت برنامه ریزی شده 9.7 میلیون بشکه در روز در تولید نفت خام جهانی تا ماه مه عملی نمی شود.
همچنین در rt.com
اوپك + معامله دقيقه گذشته را قطع كرد تا تقريبا 10 ميليون بشكه در روز از توليد نفت را كاهش دهداگرچه افزایش محموله های نفت خام عربستان در ماه آوریل نقض توافق نیست ، اما در مقابل پس زمینه یکی از بزرگترین آشفتگی های تاریخ بازار نفت قرار دارد.

خبر مرتبط  بزرگترین معدنچیان الماس در جهان تخفیف هایی را برای جرقه فروش خرد شده توسط همه گیر ارائه می دهند - RT Business News

هنوز نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه تلاش های اوپک ممکن است برای جبران خلط عرضه ناشی از بیماری همه گیر کافی نباشد. در اوایل هفته جاری ، آژانس بین المللی انرژی (IEA) هشدار داد که تقاضا برای نفت خام ممکن است به 25 سال در آوریل به پایین ترین سطح سقوط کند ، احتمالاً بدترین ماه برای این صنعت است.

“وقتی به سال 2020 برگردیم ، می دانیم که بدترین سال بود … ممکن است آوریل بدترین ماه باشد – ممکن است به عنوان آوریل سیاه پایین بیاید.” به گفته استناد به نقل از رویترز ، فاتح بیرول ، مدیر اجرایی IEA گفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید