گزارشات – RT Business News – فقط 10 سال دیگر اتومبیل های جدید بنزینی و دیزلی برای خرید در دسترس خواهند بود

انگلیس ممکن است منع فروش اتومبیل های جدید بنزینی و دیزلی را سریع کنترل کند زیرا گفته می شود دولت آماده است تا این اقدامات را تا پنج سال دیگر پیش ببرد.

این ممنوعیت که قصد دارد انگلستان را به سمت اهداف آب و هوایی سوق دهد ، در ابتدا قرار بود در سال 2040 اجرا شود ، اما در ماه فوریه ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که از سال 2035 مدل های جدید بنزینی و دیزلی جدید برای خرید در دسترس نیست .
همچنین در rt.com
حرکت ، ماسک! فولکس واگن و تویوتا برای به چالش کشیدن تسلط بر بازار خودروهای الکتریکی تسلا دست به خیز زدندخبر مرتبط  روسیه می خواهد دلار آمریکا را به نفع تجارت ارزهای ملی بین کشورهای SCO کاهش دهد - RT Business News

فایننشال تایمز روز شنبه با استناد به مقامات صنعت و دولت گفت که اکنون می توان تاریخ را به سال 2030 بیشتر رساند. همین موضوع قبلا توسط بی بی سی گزارش شده بود. طبق FT ، تصمیم گیری ممکن است به زودی در هفته آینده اعلام شود.

این طرح جدید ممکن است فروش خودروهای هیبریدی را که هم موتور الکتریکی دارند و هم موتور دارند ، هدف قرار ندهد که قرار است تا 15 سال دیگر در دسترس باشد.
همچنین در rt.com
مالیات گوشت برای نجات کره زمین؟ متخصصان بهداشت انگلیس خواستار اخذ عوارض جدید برای مواد غذایی با تأثیرات شدید زیست محیطی هستندخبر مرتبط  اقتصاد عربستان سعودی به شدت از سقوط قیمت نفت ضربه خورد - RT Business News

در اوایل این هفته ، اقتصاددانان اقتصاد سنجی کمبریج از دولت خواستند که ممنوعیت فروش را تا سال 2030 تسریع کند. بر اساس محاسبات آنها ، چنین ابتکار سبز باعث ایجاد بیش از 30،000 شغل جدید و تولید ناخالص داخلی 0.2٪ می شود. گرین پیس همچنین پیش از این خواستار اصلاح یک دهه از جدول زمانی اولیه شده بود و معتقد بود که این امر باعث افزایش فعالیت اقتصادی و نرخ اشتغال خواهد شد.

در حالی که برخی از تولیدکنندگان قبلاً گفته اند که بازه زمانی مناسب است “خیلی باریک” و از خسارات احتمالی شکایت کرد ، این نگرانی وجود دارد که تعویض اتومبیل برقی ممکن است برای مشتریان دردناک باشد ، زیرا وسایل نقلیه معمولاً گران ترند. نبود زیرساخت شارژ قابل دسترسی می تواند مسئله دیگری باشد. در حالی که در سال های اخیر تعداد دستگاه های شارژ عمومی در انگلیس به سرعت رشد کرده است ، کمتر از 20 درصد از حدود 19،500 نقطه شارژ در سراسر کشور دارای دستگاه های سریع هستند. مگر اینکه رانندگان از شارژر سریع استفاده کنند ، ممکن است “پر کردن” وسیله نقلیه چند ساعت طول بکشد.

خبر مرتبط  تهران واشنگتن را به "تروریسم اقتصادی" پس از تحریم بانک های بزرگ ایرانی در ایران متهم کرد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید