گروه متخصص می گوید: چین زودتر از آنچه پیش بینی کرده بودیم ، ایالات متحده را به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان از سلطنت برکنار خواهد کرد – RT Business News

مرکز تحقیقات اقتصادی و بازرگانی (CEBR) پیش بینی می کند اقتصاد چین تا سال 2028 بهتر از اقتصاد ایالات متحده باشد ، نیم دهه زودتر از آنچه پیش بینی شده بود.

بر اساس گزارشی از گروه مشاوره مستقر در انگلستان ، بازگشت سریع کشور از بیماری همه گیر Covid-19 رشد دو درصدی را در سال 2020 ایجاد می کند ، در حالی که انتظار می رود ایالات متحده پنج درصد منعقد شود. اقتصاد چین ، وقتی به دلار اندازه گیری شود ، قرار است اختلاف را با بزرگترین رقیب خود کاهش دهد.
همچنین در rt.com
چین خیلی زود از ایالات متحده به عنوان بزرگترین بازار مصرف جهان پیشی می گیردخبر مرتبط  چین به زودی بر فضا تسلط خواهد یافت

در همان زمان ، گزارش CEBR نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی جهانی (GDP) 4.4 درصد کاهش می یابد که بزرگترین افت سال به سال از جنگ جهانی دوم است.

“خبر مهم در این پیش بینی سرعت رشد اقتصاد چین است. ما انتظار داریم که این اقتصاد در دوره برنامه پنج ساله فعلی (25-20-2020) به یک اقتصاد با درآمد بالا تبدیل شود. و ما انتظار داریم که 5 سال زودتر از یک سال قبل از آمریکا پیشی بگیرد “ داگلاس مک ویلیامز ، معاون رئیس CEBR گفت.

خبر مرتبط  توفان لورا در بیشترین حجم تولید روغن از سال 2008 تاکنون تعطیل شده است - RT Business News

گفته می شود سهم چین از تولید ناخالص داخلی جهانی از 3.6 درصد در سال 2000 به 17.8 درصد در سال 2019 رسیده و به رشد خود ادامه می دهد. انتظار می رود این کشور از درآمد سرانه 12،536 دلار عبور کند که به آن کمک می کند تا سال 2023 به باشگاه ملت های پردرآمد بپیوندد. با این حال ، طبق گزارشات ، سطح زندگی در چین پایین تر از کشورهای غربی خواهد بود. در ایالات متحده ، متوسط ​​درآمد سرانه 63000 دلار است.

خبر مرتبط  China Xpeng از نمونه اولیه اتومبیل های پرنده در نمایشگاه بزرگ اتومبیل پکن - RT Business News رونمایی کرد
همچنین در rt.com
چین با رشد قدرت آسیا تا سال 2032 اقتصاد ایالات متحده را جهش خواهد کرد“سایر اقتصادهای آسیایی نیز جدول لیگ را بالا می کشند. یک درس برای سیاستگذاران غربی ، که عملکرد نسبتاً بدی در طی همه گیری نشان داده اند ، این است که آنها باید بیش از اینکه فقط به یکدیگر نگاه کنند ، به آنچه در آسیا اتفاق می افتد توجه کنند. مک ویلیامز گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید