گردش تجاری روسیه و چین با وجود بیماری همه گیر بیش از 100 میلیارد دلار است – RT Business News

تجارت دوجانبه بین چین و روسیه “بدون شک” تحت تأثیر همه گیری کوید قرار گرفته است ، اما طبق پیش بینی انجمن توسعه خارج از کشور چین (CODA) انتظار می رود تا پایان سال از 100 میلیارد دلار فراتر رود.

دبیرکل آن ، هه ژنوی ، به RIA Novosti گفت که “اگرچه این اپیدمی در حال حاضر بر همکاری تأثیر می گذارد ، تجارت بین دو کشور رشد چشمگیری را نشان می دهد ، به ویژه در نیمه دوم سال.”

وی گفت: تقاضای داخلی در چین به طور مداوم در حال افزایش است و روسیه صادرات خود را به این کشور افزایش می دهد. وی همچنین اشاره کرد که روسیه محصولات غیر GMO سازگار با محیط زیست را تولید می کند.

خبر مرتبط  بدهی ملی ایالات متحده به 26 تریلیون دلار رسیده است و فقط در یک ماه 1 تریلیون دلار افزایش می یابد - RT Business News

تجارت بین دو کشور در حال رشد است و در سال 2019 مسکو و پکن گفتند که آنها تمام موانعی را که می تواند مانع همکاری سریع آنها شود از بین برده اند. دو طرف همچنین هدف بلند پروازانه دو برابر شدن حجم تجارت را به 200 میلیارد دلار تا سال 2024 اعلام کردند.

خبر مرتبط  قیمت نفت با شروع توافق قطع تولید اوپک + افزایش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
پوتین دستور راه اندازی مارک روسی محصولات سبز “غیر GMO” را صادر می کندژانگ هانوهی ، سفیر جدید چین در روسیه ، گفت که پکن مسکو را یک شریک قابل اعتماد می داند و بازارهای خود را بیشتر و بیشتر به روی کالاهای روسی باز می کند. این دیپلمات افزود در حالی که پکن درگیر جنگ تجاری فزاینده ای با واشنگتن بود و واردات خود را از ایالات متحده به ویژه محصولات کشاورزی کاهش می داد ، به تأمین کنندگان جدیدی نیاز داشت و روسیه را جایگزین خوبی می داند.

خبر مرتبط  چین "خورشید مصنوعی" با انرژی هسته ای را روشن می کند ، ده برابر گرم تر از واقعیت - RT Business News

“ما یک تامین کننده جدید انتخاب خواهیم کرد. و روسیه قابل اعتمادترین کشور است “ ژانگ گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید