گازپروم روسیه خسارات گسترده ای را برای کاهش قیمت انرژی و استهلاک روبل برای سال 2020 ثبت کرد – RT Business News

شرکت بزرگ گازپروم روسیه در 9 ماهه نخست سال 2020 میلادی شاهد کاهش چشمگیر سود خالص بوده است که نسبت به 1.1 تریلیون روبل (14.5 میلیارد دلار) سال گذشته به 218 میلیارد روبل (2.9 میلیارد دلار) کاهش یافته است.

در گزارش خود که روز دوشنبه منتشر شد ، گازپروم گفت که فروش خالص گاز به مدت سه ماهه سال گذشته با سوم کاهش یافت. این شرکت توضیح داد که علت آن کاهش متوسط ​​قیمت ها و حجم گاز فروخته شده بوده است. شدیدترین افت در “اروپا و سایر کشورها” با فروش سوخت آبی 40 درصد کاهش می یابد.

خبر مرتبط  ارزهای رمزپایه با کاهش شدید بیت کوین در عرض 24 ساعت تقریبا 200 میلیارد دلار ضرر می کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
ساخت خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه برای ماه آینده دوباره آغاز می شودبه گفته گازپروم ، متوسط ​​قیمت صادرات هر 1000 متر مکعب گاز به 117 دلار در ماه جولای تا سپتامبر کاهش یافته است. در سه ماهه اول ، قیمت از 215 دلار در سال 2020 به تقریبا 129 دلار در هر هزار متر مکعب کاهش یافت.

جدا از افت فروش ، این شرکت به دلیل کاهش ارزش روبل روسیه نیز ضرر کرده است. سرگرد انرژی گفت که نرخ ارز “تأثیر عمده ای داشت” در نتایج مالی خود ، با خسارت مربوط به ارز خالص ارزی که طی نه ماه تا سپتامبر به تقریباً 750 میلیون روبل رسیده است.

خبر مرتبط  تسلا می تواند امسال یک باتری میلیون مایل راه اندازی کند - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه می تواند با کاهش دو رقمی صادرات گاز روبرو شود زیرا تقاضا برای بیماری های همه گیر فلج می شود“این تغییر عمدتا به دلیل تجدید ارزیابی حساب های دریافتنی از مشتریان خارجی و وام های صادر شده بوده است که به دلیل افزایش ارزش دلار آمریکا و یورو در برابر روبل روسیه به ترتیب 29 و 34 درصد ایجاد شده است.” گازپروم گفت.

خبر مرتبط  شرکت تجارت الکترونیکی Lazada مستقر در Alibaba در سنگاپور از هک داده های گسترده 1.1 میلیون حساب رنج می برد - RT Business News

این شرکت هنوز در مورد صادرات گاز به بازارهای اصلی خود خوش بین است. به گزارش رویترز ، به نقل از یک مدیر ارشد ، گازپروم پیش بینی خود را برای تأمین گاز به اروپا و ترکیه در سال 2020 به حدود 171-172 میلیارد متر مکعب افزایش داد ، در حالی که پیش بینی قبلی 170 میلیارد متر مکعب بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید