گازپروم روسیه از سقوط فروش بنزین در میان همه گیر کوروی ویروس خبر داد – RT Business News

سهام گازپروت روز چهارشنبه پس از آنكه غول انرژی روسیه اولین خسارت سه ماهه خود را در حدود پنج سال گزارش داد ، به دلیل وقوع ویروس كروناویروس تقاضای بنزین را کاهش داد و منجر به كاهش ارزش روبل شد.

این تهیه کننده از خسارت خالص 116 میلیارد روبل (تقریبا 1.64 میلیارد دلار) برای سه ماه نخست امسال خبر داد – کاهش چشمگیر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، هنگامی که سود خالص 536 میلیارد روبل (7.5 میلیارد دلار) داشته است. آخرین باری که گازپروم با ضرر مواجه شد ، در سه ماهه سوم سال 2015 بود ، هنگامی که از خسارت نزدیک به دو میلیارد روبل خبر داد.

خبر مرتبط  شرکت های چینی امسال تقریباً 12 میلیارد دلار از طریق عرضه مستقیم سهام در مبادلات ایالات متحده جمع کردند - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه اکنون بیشتر از صادرات گاز طبیعی از طلا پول بیشتری کسب می کنداین غول انرژی توضیح داد که این رقم عمدتا یک بود “کاغذ” با از دست دادن روبل به شدت در ماه مارس ، هنگامی که Covid-19 در حال افزایش بود. “بسیار نامطلوب” به گفته معاون صادق سادگلو معاون رئیس گازپروم ، اوضاع در بازار انرژی جهانی نیز بر عملکرد شرکت تأثیر گذاشت.

“در این شرایط ، نتایج مالی که شرکت در سه ماهه اول نشان داد ، می توان در نظر گرفت ، به عبارت ساده ، نه بد”. وی طبق گفته رسانه های روسی اظهار داشت.

خبر مرتبط  آیا بعد از ویرانی همه گیر ویروس کرونا می توان حتی ثروتمندتر شد؟ دانمارکی ها می گویند "بله" - RT Business News
همچنین در rt.com
کشتی خط لوله روسی برای تکمیل خط لوله Nord Stream 2 وارد آبهای دانمارک می شوداز آنجا که این همه گیر تقریباً به همه صادرکنندگان سوخت آبی روسیه روبرو شد ، تقاضا و قیمت بنزین کاهش یافت و درآمد صادرات را کاهش داد. سود عملیاتی گازپروم 36 درصد کاهش یافت ، در حالی که درآمد فروش یکی از بازارهای اصلی آن ، اروپا و سایر کشورها 45 درصد کاهش یافته است. این درآمد تقریباً در یک چهارم به 1.74 تریلیون روبل (24.4 میلیارد دلار) کاهش یافته است.

خبر مرتبط  شرکت فناوری پس از مشاوره ماسک بیش از 1100٪ افزایش می یابد زیرا سرمایه گذاران گیج شده سهام اشتباهی را انباشته می کنند - RT Business News

جدا از همه گیر ، یک فصل گرم زمستان و افزایش منابع LNG از دیگر صادرکنندگان ، از جمله ایالات متحده ، که می خواهند سهم خود را از بازار پر سود اروپا بدست آورند ، می تواند بر فروش غول انرژی روسیه نیز تأثیر بگذارد.

با افتتاح بازار سهام در روز چهارشنبه در روسیه ، سهام گازپروم بیش از پنج درصد سقوط کرد. از ساعت 10:30 به وقت گرینویچ ، این معاملات در حدود 183 روبل (حدود 2.6 دلار) برای هر سهم بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید