کووید 19 اقتصاد فرانسه را به رکود عمیق کشاند و امثال آن از سال 1945 تاکنون ندیده است – خبرنامه RT Business

بانک فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد که اقتصاد این کشور در سه ماهه اول سال جاری حدود شش درصد کاهش یافته است ، بدترین عملکرد آن از پایان جنگ جهانی دوم است.

براساس آمارهای رسمی ، در حالی که همه گیر کرونور ویروس فعالیت تجاری را کاهش داد ، طبق آمارهای رسمی ، در سه ماه گذشته سال 2019 با افت 0.1 درصدی روبرو شد. این کشور با دو چهارم رشد متوالی منفی ، اکنون از نظر فنی در رکود است.

خبر مرتبط  شرکت تجارت الکترونیکی Lazada مستقر در Alibaba در سنگاپور از هک داده های گسترده 1.1 میلیون حساب رنج می برد - RT Business News

به گفته این تنظیم کننده فرانسوی ، فعالیت اقتصادی در دو هفته آخر مارس 32 درصد کاهش یافته است. این فهرست ساخت و ساز ، حمل و نقل ، رستوران ها و اقامتگاه ها را در بین بخش های تحت تأثیر اقتصاد مشاهده کرده است.
همچنین در rt.com
وزارت دارایی – فرانسه پس از جنگ جهانی دوم با بدترین رکود اقتصادی روبرو استوی گفت: “باید به سه ماهه دوم سال 1968 برگردید [political upheaval]، برای پیدا کردن یک سقوط مشابه در فعالیت ، “ این اظهار داشت ، حتی در آن سال رکود 5.3 درصد بود. این بانک انتظار دارد که اقتصاد برای هر دو هفته 1.5 درصد کاهش یابد و کشور به دلیل ویروس قفل شود.

خبر مرتبط  ما در حال غرق شدن در "تایتانیک مالی جهانی" هستیم که در سال 2008 به کوه یخ برخورد کرد - Max Keizer - RT Business News

بسته شدن قفل فعلی از 17 مارس آغاز شده است و تا دو هفته 15 آوریل نیز دو هفته تمدید شده است. مقامات گفته اند که اگر ویروس هیچ نشانه ای از حداقل سطح خاموش بودن نداشته باشد ، می توان آن را بیشتر تمدید کرد. فرانسه اکنون چهارمین کشور در جهان با ضرب و شتم کووید 19 است که تعداد کشته شدگان این بیماری از 10،000 فراتر رفته است ، در حالی که بیش از 110،000 نفر آلوده شده اند.

خبر مرتبط  سهم شیر از LNG قطبی روسیه به مقصد آسیا - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید