کنفرانس ویدیویی جدید اوپک + که یکشنبه ، 12 آوریل برگزار می شود – گزارش ها – اخبار بازرگانی RT

طبق گزارش ها ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و صادرکنندگان نفتی متحد به رهبری روسیه قرار است روز یکشنبه یک جلسه اضطراری برگزار کنند تا توافقنامه آخرین لحظه را برای توجیه بیشتر بازار نفت از رکود بیشتر انجام دهند.

وزارت انرژی جمهوری آذربایجان به رسانه های روسی تأیید كرد كه این نشست مجازی برای 4:00 به وقت GMT برگزار می شود. همان زمان قبلی توسط بلومبرگ گزارش شده است.

شرکت کنندگان در نظر دارند مذاکرات خود را که از پنجشنبه ادامه دارد ، نهایی کنند ، وقتی اتحاد نفت برنامه ای را برای کاهش تولید جهانی نفت به میزان 10 میلیون بشکه در روز برای افزایش قیمت نفت خام به پایان رساند. با این حال ، این توافق مشروط شد زیرا مکزیک از قطع تولید آن به همان اندازه که اعضای دیگر می خواستند خودداری کرد.

خبر مرتبط  کانادا در حال لغو خط لوله دیگر توسط ایالات متحده است - RT Business News
همچنین در rt.com
“اینگونه نیست که دوستان با دوستان رفتار کنند.” سناتورهای آمریکایی عربستان سعودی را به جنگ علیه نفت آمریکا متهم می کنندبزرگان نفت جهانی در تلاش هستند تا قبل از افتتاح بازار نفت ، به توافق در مورد کاهش بی سابقه تولید برسند. آخرین باری که مذاکرات اوپک + در وین به دلیل عدم توافق بین روسیه و عربستان سعودی شکست خورد ، بازار افتتاح هرج و مرج کرد و قیمت نفت خام حدود 30 درصد کاهش یافت.

با پایان یافتن معامله قبلی در پایان ماه مارس ، ریاض برای رکورد بیشترین تولید نفت – بیش از 12 میلیون بشکه در روز – تلاش کرد تا تولید نفت خود را بالا ببرد و همزمان تخفیفی را برای خریداران خود ایجاد کرد. این حرکت ، بازار نفت را که هم اکنون سیل زده بود ، غرق کرد ، زیرا تقاضا با بحران کرونویوی کاهش یافته بود.

خبر مرتبط  بالون کردن قیمت کالاها در آستانه تأثیرگذاری بزرگ به مصرف کنندگان است - RT Business News
همچنین در rt.com
مکزیک پیشنهاد می کند تولید نفت را 100000 بشکه در روز کاهش دهد ، به طور قابل توجهی کمتر از درخواست اوپکدر اوایل روز ، مسکو که از کاهش پیشنهادات حمایت می کند اما پافشاری می کند که کشورهای خارج از اتحاد باید در تلاش ها برای تثبیت بازار انرژی بپیوندند ، هشدار داد که اقتصاد جهانی با آن روبرو خواهد شد. “هرج و مرج غیرقابل کنترل” در صورت عدم دستیابی به معامله

هنوز مشخص نیست که آیا اوپک با شرایطی که مکزیک در روز جمعه پیشنهاد کرد موافقت خواهد کرد یا خیر. رئیس جمهور این کشور ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، به جای 400000 بشکه در گروه خواستار کاهش روزانه فقط 100،000 بشکه در روز شد. ایالات متحده ، جایی که برخی از شرکت های نفتی به دلیل هزینه بالای تولید در تلاش برای زنده ماندن از قیمت پایین نفت خام هستند ، راه حل کاهش 250 هزار بشکه در روز به نمایندگی مکزیک را ارائه دادند. این می تواند سهم کل دو کشور را به 350،000 بشکه در روز برساند ، اما هنوز 50،000 بشکه کمتر از هدف است.

خبر مرتبط  هشدار سازمان ملل هشدار می دهد که بیماری همه گیر کویدید می تواند بیش از یک میلیارد نفر را در سراسر جهان به فقر شدید برساند - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید